UWAGA!

O Warmii

 
Elbląg, O Warmii
fot. nadesłana

Wtorek, 18 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” poświęcony będzie Warmii. O godz. 11 będzie można wziąć udział w wykładzie Andrzeja Rzempołucha „O dziedzictwie kulturowym Warmii”, a o godz. 17 w wernisażu poplenerowej wystawy „Warmio, qvo vadis?”. Wstęp wolny.

Wszyscy zainteresowani historią i kulturą Warmii powinni znaleźć chwilę i wybrać się 18 października do Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. O godz. 11 w sali kameralnej kina Światowid otwarty wykład wygłosi historyk sztuki, starszy kustosz, kierownik Działu Sztuki Dawnej w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, autor książek o regionie – Andrzej Rzempołuch.
       - Historyk opowie „O dziedzictwie kulturowym Warmii”, ze szczególnym uwzględnieniem materialnego i niematerialnego dziedzictwa kultury ludowej – mówi Hanna Laska- Kleinszmidt z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – A po południu gratka dla miłośników sztuki i krajobrazu Warmii – na wystawie, którą otworzymy o godz. 17 będzie można zobaczyć obrazy, rzeźby i ceramikę związaną z tym regionem oraz zdjęcia i filmy z pleneru i warsztatów, na których prace powstawały.
       Prace powstały w czasie ogólnopolskiego pleneru artystycznego i warsztatu rzeźby ludowej w Godkach koło Jonkowa.
       - Podczas tygodniowego pleneru powstały obrazy olejne i akrylowe, grafiki, rzeźby w drewnie i instalacje, ceramika i fotografie. W sumie 95 prac, które będzie można zobaczyć na wystawie – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor z CSE „Światowid”. - Tematyka prac jest bardzo różna - to krajobraz Warmii, oszczędne w formie syntetyczne kapliczki, detale architektoniczne czy ceramiczne naczynia.
       Na wystawie będzie można również obejrzeć świątki – drewniane rzeźby o tematyce religijnej, które powstały podczas warsztatów ludowej rzeźby warmińskiej.
       Wernisaż wystawy „Warmio, quo vadis?” odbędzie się 18 października o godz. 17. Wystawę będzie można oglądać do 21 listopada na I i II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama