UWAGA!

Ocalić od zapomnienia

Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody w ramach konkursu „Rynki, ryneczki…” zbiera informacje o urokliwych miejscach wartych uratowania lub chociaż upamiętnienia dla potomnych, jeśli ratunek nie jest już możliwy.

Jeżeli znacie rynek miasta wojewódzkiego, powiatowego lub siedziby gminy, który uważacie za szczególnie urokliwy, wart wyróżnienia ze względu na odrestaurowanie jego zabytkowych elementów lub wręcz przeciwnie - rynek szczególnie zaniedbany, napiszcie o tym na adres fundacji: biuro@zabytki.org. Ogłoszenie wyników rankingu przewidywany jest na przełomie 2009 i 2010 roku. Mile widziane są fotografie, które zobaczyć będzie można na stronie www.zabytki.org.
       Ponadto Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody od lat prowadzi akcję „Pro memoria”, w ramach niej dba o uwiecznienie pamięci o zabytkach architektury, które odeszły już bezpowrotnie oraz tych, które jeśli szybko nie zostaną zabezpieczone, to również znikną z naszego krajobrazu. W Elblągu i okolicach jest wiele miejsc zasługujących na ocalenie od zapomnienia.
       Osoby, które dysponują zdjęciami lub wiedzą na temat takich miejsc mogą wysyłać zgłoszenia na adres: ratujemy@zabytki.org.
       Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: nazwa obiektu, położenie (miejscowość, gmina, powiat, województwo), rys historyczny, opis stanu technicznego, opis stanu prawnego (kto jest odpowiedzialny za obiekt), osoba zgłaszająca, kontakt oraz w miarę możliwości fotografie.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama