UWAGA!

Odkrywali tajemnice Elbląga i Kadyn

 Elbląg, Odkrywali tajemnice Elbląga i Kadyn
Fot. Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Gry miejskie „Śladami przeszłości do nowoczesności” mają za zadanie ukazać historię na nowo i uczyć o niej poprzez gry i zabawy, które ułatwią zapamiętanie dat i wydarzeń historycznych nawet najmłodszym.

30 września odbyła się pierwsza gra miejska w Elblągu, nad którą razem z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” współpracowały elbląskie Instytucje: Galeria EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Punkt Informacji Turystycznej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka.

Zadaniem uczestników było odwiedzenie Instytucji według podanej na mapach kolejności oraz rozwiązywanie zadań i łamigłówek w każdej z nich. Zadania te były nie tylko rozrywką dla uczestników, ale również okazją do rozwoju kreatywnego myślenia, a przede wszystkim, zdobywania wiedzy o historii Polski oraz regionu.

Podobnie było w Kadynach, gdzie gra miejska została zorganizowana we współpracy ze Świetlicą Wiejską. 1 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Tolkmicku ruszyli w trasę obejmującą zabytkowe obiekty, związane również z historią Kadyn – m. in. Dąb Bażyńskiego, klasztor Braci Mniejszych Franciszkanów, kaplicę Birknerów, oraz kaplicę p.w. Św. Krzyża.

Kolejna gra miejska odbędzie się 6 października w Pasłęku, przeprowadzona zostanie we współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką Publiczną w Pasłęku. Tam również uczestnicy mogą spodziewać się zadań związanych z tematem niepodległości, Bitwy Warszawskiej oraz z samą historią regionu – mamy nadzieję, że i tym razem się czegoś nauczą, a wiedza zostanie im w głowach na dłużej.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama