UWAGA!

Okiem praktyka

 
Elbląg, Okiem praktyka
fot. nadesłana

Pracownicy Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Elblągu nie tylko cyfryzują obiekty, ale również szkolą innych z zakresu wykorzystania urządzeń pomiarowych służących do digitalizacji. Jeden z nich poprowadzi szkolenie podczas XVI edycji Szkoły Pomiarów.

Szkoła Pomiarów to szkolenie obejmujące wiele dziedzin i branż, w tym geodezję, GIS, masowe zbieranie danych, pomiary przemysłowe, skanowanie 3D, oprogramowanie geodezyjne, oprogramowanie do obróbki chmur punktów, zaawansowane metody pomiarowe i wiele innych. Na zaproszenie organizatorów pracownik CSE „Światowid” Paweł Kondraciuk z Regionalnej Pracowni Digitalizacji poprowadzi jedno ze szkoleń o „Skanowaniu precyzyjnym okiem praktyka”
       - To już druga edycja Szkoły Pomiarów podczas której będę się dzielił swoimi doświadczeniami, poprzednio omawiałem zastosowanie skanerów 3D w digitalizacji muzealiów, tym razem opowiem o realiach digitalizacji obiektów architektury zabytkowej oraz obiektów muzealnych z wykorzystaniem skanerów światła strukturalnego, laserowego oraz elementami fotogrametrii – komentuje Paweł Kondraciuk.
       Szkoła Pomiarów to wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami i osobami prowadzącymi szkolenie. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany doświadczeń z praktykami z całej Polski.
       - Obecność pracownika Regionalnej Pracowni Digitalizacji w roli prelegenta na tym wydarzeniu potwierdza aktualną pozycję pracowni w Polsce – mówi Hanna Laska –Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji. – Jesteśmy w krajowej czołówce w skaningu 3D. Na dzisiaj posiadamy bardzo nowoczesny sprzęt i zatrudniamy ekspertów, którzy potrafią w pełni wykorzystywać wspomniane zdobycze techniki.
       Regionalna Pracownia Digitalizacji powstała, by digitalizować i udostępniać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur w wirtualnej przestrzeni. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D. W internecie, prócz np. charakterystycznych dla elbląskiego krajobrazu form przestrzennych, można również oglądać ponad sto kapliczek, a także eksponaty z muzeów Warmii i Mazur oraz Żuław. Efekty jej pracy dostępne są na stronie.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama