UWAGA!

Ołowiany ptaszek ponownie na Małej Scenie

 
Elbląg, Ołowiany ptaszek ponownie na Małej Scenie
fot. nadesłana

W środę, 31 października o godz. 18:30 na Małej Scenie Teatru Sewruka odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Scena przy stoliku. Na deski teatru wróci tytuł, który można było zobaczyć w styczniu – Ołowiany ptaszek autorstwa Łukasza Staniszewskiego. Warto przypomnieć, że tekst zajął drugie miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Na Małą Formę Dramatyczną.

W listopadzie 2017 roku „Ptaszek” zadebiutował na deskach Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Pomysł na tę historię, jak mówi autor, wziął się z pierwszego zdania, które pada w sztuce, gdy dziewczyna podchodzi do samobójcy na moście i pyta: „Kończysz zaraz?”.
       A o czym jest Ołowiany ptaszek? W dużym skrócie: o spotkaniu, które miało być ostatnim, ale okazuje się przewrotnie pierwszym. Na moście spotykają się Arlenka i Adam. Ona go pogania, on potrzebuje czasu. Z każdą minutą dowiadują się o sobie coraz więcej. Czy Arlenka zrobi mu zdjęcie „przed” czy „po”? A może nie będzie żadnych zdjęć? Gra, w której zasady przegrywają z wartościami będzie miała zaskakujące zaskoczenie…
       Tekst ponownie przeczytają Magdalena Bocianowska i Mikołaj Ostrowski, których pamiętamy ze styczniowych emocji i specyficznej „kredowej” scenografii.
       Arlenka
       Dlaczego można codziennie rano budzić się obok tego samego człowieka, a któregoś dnia już nie? Wczoraj był, chrapał i się wiercił przez sen a dzisiaj jest już martwy! Już nie może kochać. Jakby go nigdy nie było. On trochę brał, ale mogłam na niego liczyć. Pierwszy raz w życiu nie bałam się na kimś polegać. Mogłam z kimś zjeść obiad. Posiedzieć w milczeniu. Za nic nie płacić. Dlaczego musiałam tak szybko polubić takie życie? Żeby bardziej bolało?
       (fragment)
       Po spotkaniu odbędą się warsztaty oraz wernisaż wystawy malarstwa Mariusza Edwarda Owczarka. Wstęp wolny!
      
Kamila Łyłka, kierownik literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama