UWAGA!

Orkiestra na rzecz Kasi

Elbląg, Kasia.
Kasia.

Kasia Kamuda pragnie jak najszybciej wrócić do zdrowia i ponownie zagrać na wiolonczeli. Podczas najbliższego koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, 25 września, harcerze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki.

Szansą na to, by po wypadku Kasia mogła znów chodzić i grać na wiolonczeli, są protezy i długotrwała, systematyczna rehabilitacja. Do akcji pn. „Na rzecz Kasi” włączyły się liczne organizacje pozarządowe, władze Elbląga, Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Bez Barier” i Fundacja TVN. Nie pozostała obojętna również Elbląska Orkiestra Kameralna. Podczas koncertu orkiestry z muzyką Chopina, 25 września, harcerze z elbląskiego hufca będą zbierali pieniądze na pomoc Kasi.
       Przypominamy, że tego dnia z orkiestrą zagrają dwie znakomite pianistki: Maria Gabryś i Aleksandra Mikulska, zaś dyrygował będzie Tomasz Radziwonowicz, znany elblążanom, m.in. z realizacji „Reqiuem” Mozarta w murach Galerii EL. Tym razem orkiestra zaprasza elblążan do sali Teatru im. Aleksandra Sewruka, w piątek, na godz. 18.
       Na ten koncert orkiestra przygotowała specjalną propozycję dla młodych melomanów, rówieśników Kasi Kamudy. Cena biletu dla klas szkolnych będzie zmniejszona o połowę tak, by drugą część można było wrzucić do puszki na pomoc dziewczynce. Nauczyciele i wychowawcy klas, chętnych do uczestnictwa młodzieży w koncercie i akcji charytatywnej zarazem, proszenia są o zgłoszenia w biurze Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (ul. św. Ducha 3-7, tel. 055 648 50 33), najpóźniej na dzień przed koncertem, do czwartku, 24 września.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sama to sobie zrobiła przez własną głupotę to niech teraz sama z tego wychodzi.
 • wyjdę na bezdusznego, ale o ile -nie śledzę portelu na bieżąco- się orientuję, to duza dziewczynka weszła na słup z własnej woli ( dezynwoltura, alkohol, narkotyki ?), a nie był to wypadek spowodowany przez rozpędzony samochód, żywioł, czy złego człowieka. .. Życzę dziewczynie siły do radzenia sobie w tej sytuacji zyciowej, ale myśę, że jasne postawienie sprawy:"zrobiłam to bo byłam pijana, naćpana czy zadufana w swoje umiejętności. .. " miałoby przynajmniej walor ostrzeżenia dla wszystkich równie "niezniszczalnych" młodych ludzi, natomiast hipokryzja omijająca przyczynę wypadku działa na mnie zbyt zniechęcająco by współczucie było szczere.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kawior(2009-09-18)
 • gdyby głupota latała mogła by trochę zarobić
 • brwo kawior!!!!!:)
 • Aż przykro czytać te komentarze:( Życzę Kasi sił i optymizmu.
 • Tego typu artykuły powinny być pozbawione możliwości komentowania albo przynajmniej powinna obowiązywać cenzura i napis Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję. Wrazliwośc admina jest zadziwiająca. W innych miejscach stosuje cenzurę. Np. w „ 40 mln dla Elektrociepłowni” . Tam napisik Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję jest. No ale tam wypowiada się - może przyszły kandydat. Nie można urazić. Po Kaśce może pojechać kto chce. Typowa wrażliwość dla środowisk prawicowych. Pewnie w każdą niedzielę pomykają do kościoła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-09-18)
 • żal mi was.
 • Bedę na koncercie i każdemu marudzącemu marudzie jak w postach powyżej obije z przyjemnością ryja.
 • Kolejna zbiórka??? Wolne żarty!!! Wstydu nie macie!!! Kichy, flaki i bebechy się wywracają na drugą stronę, jak się czyta: zbiórka na rzecz Kasi, koncert na rzecz Kasi, orkiestra na rzecz Kasi, spoty reklamowe na rzecz Kasi, prezydent na rzecz Kasi, sponsorzy na rzecz Kasi, wszystko na rzecz Kasi, to pewnie niedługo będą podpalenia charytatywne na rzecz Kasi. .. Tylko. .. .. dlaczego wszystko na rzecz Kasi, a nic na rzecz innych dzieci rzeczywiście poszkodowanych przez los, potrzebujących pomocy i opieki od urodzenia? Nie wydaje nam się, żebyśmy byli aż tak ograniczeni w rozumowaniu, ale - do cholery - nie możemy tego zrozumieć, dlaczego nagle świat się zaczął kręcić wokół głupiej dziewczyny, która przez własną głupotę (bo nie można tego nazwać rozumem) chciała się pobujać na kablach wysokiego napięcia???. .. cd za chwilę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MALKONTENCI(2009-09-18)
 • .. .cd komentarza. .. Po cholerę właziła na ten słup??? Tego jakoś jeszcze nie wyjaśniła ogółowi i nadal stanowi to wielką tajemnicę. Będziemy monotematyczni: dlaczego jej się pomaga w ten sposób (zbiórki, akcje charytatywne, pomoc w zamianie mieszkania itp), a obok innych potrzebujących przechodzi się obojętnie i spuszcza kurtynę milczenia?! Trochę odbiegniemy od tematu. Dlaczego MOPS pomaga alkoholikom i pijakom, dając im zapomogi na mieszkanie po kilkaset złotych, dając im także pieniądze na leczenie ich choroby, bo co? bo im się należy?! tak, im się należy, bo alkoholizm to choroba, z której alkoholik się nigdy nie wyleczy. Nie trzeba szukać daleko, pewnie niejednego normalnego człowieka krew zalewa, jak widzi, że musi zapitalać rano do pracy, a taki alkoholik dostanie z MOPS-u pieniądze na lekarstwo na jego chorobę (które i tak przechleje). Toż normalnym, zdrowym ludziom to się nóż w kieszeni otwiera! I prawdopodobnie identycznie czują się Rodzice innych dzieci pokrzywdzonych przez los, które ni w ząb nie mogą uzyskać pomocy, bo co? bo są za mało chore? To może te dzieci muszą być bardziej jeszcze skrzywdzone i pokrzywdzone, żeby się zrobił wokół nich taki rejwach, jak wokół Kasi?! Mało się wszyscy nie pos. .. ją, bo wszyscy zbierają! Tylko, że nie wszyscy widzą te brudy, które się wokół nich dzieją!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MALKONTENCI(2009-09-18)
 • MALKONTENCI: Każdy popełnia w życiu błędy większe i te mniejsze, szczególnie osoby nie letnie. Moim zdaniem sytuacja tej dziewczynki jest trudniejsza i bardziej skomplikowana od wielu wielu osób. Najwidoczniej są tacy co maja zamożną rodzinę, albo darczyńców i zaspakajają potrzeby osoby niepełnosprawnej czasami wystarczy 1 zbiórka a czasami nie starcza nawet 10 zbiórek. Inni potrzebują elektryczny wózek, a jeszcze inni większość kończyn. Zawsze będą problemy że komuś będzie brakowało, ale można zawalczyć tak jak w tym przypadku. GŁUPI jesteś bo reagujesz na skuteczna akcje pewnych ludzi, w pewnym kręgu (w tym przypadku miasta Elbląg) i tak naprawdę piszesz o wszystkim ale o niczym, jednej osobie życzysz że a innym dobrze, po prostu bez sensu.
 • Mogła nie wchodzić na słup, jest wiele innych potrzebujących ludzi którzy nie mieli wpływu na swój los, ona miała. Więc teraz pretensje może mieć tylko do siebie i liczyć na naiwnych.
Reklama