UWAGA!

Ostatnie warsztaty

W ten weekend odbędzie się ostatnia sesja warsztatów teatralnych dla nauczycieli i animatorów kultury pn. „Teatr z bliska”, realizowanych przez Teatr Dramatyczny w ramach programu Mecenat 2007, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poprowadzi je Anna Dziedzic.

Anna Dziedzic jest pedagogiem dramy, autorką wielu publikacji o dramie, członkiem ASSITEJ (Ogólnopolski Ośrodek Międzynarodowych Stowarzyszeń Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) i National Drama (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pedagogów Dramy w Londynie). Od 30 lat prowadzi młodzieżowe zespoły teatralne. Spektakle Anny Dziedzic są nagradzane na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach. Jako wybitny instruktor teatralny dzieli się swoim doświadczeniem z nauczycielami, opiekunami i aktorami prowadzącymi młodzieżowe oraz dziecięce zespoły teatralne. Współpracuje z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia dla instruktorów teatralnych z dziedziny dramy.
     Podczas zajęć w Elblągu szczególną uwagę Ania skupi na następujących tematach: Drama edukacyjna w pracy z dziećmi i młodzieżą, Drama właściwa zwana wychowawczą lub społeczną, Od dramy do Teatru, Drama artystyczna i jej związki z literaturą. Zajęcia odbędą się: 24 sierpnia (piątek) w godz. 17-21, 25 sierpnia (sobota) w godz. 9-20 (przerwa na obiad, godz. 14-15), 26 sierpnia (niedziela) w godz. 9-15).
     Warsztaty „Teatr z bliska” rozpoczęły się w maju i zakończą w sierpniu. Pomysłodawcami i koordynatorami całości są Hanna Motyka - kierownik literacki Teatru Dramatycznego i Tomasz Walczak - kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej z elbląskiego Teatru.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama