UWAGA!

Otwarta próba ze Stradivariusem

 Elbląg, Otwarta próba ze Stradivariusem
fot. nadesłana

Dzisiejszą otwartą próbą Elbląska Orkiestra Kameralna udowodniła, że parami chodzą nie nieszczęścia, a…smyczki. EOK zaprosiła bowiem uczniów do wysłuchania duetu solistów: Janusza Wawrowskiego i Pauli Preuss, którzy dźwiękami wydobywanymi ze skrzypiec zachwycili już publiczność niejednego koncertu.

Czasami w muzyczny dialog włączali się elbląscy kameraliści, zaś Janusz Wawrowski zamieniał skrzypce – pierwszego w Polsce po II wojnie światowej Stradivairusa - na batutę i stawał za pulpitem dyrygenta.
       Młodzież wysłuchała dzieł kompozytorskich klasyków, takich jak Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach i Edward Grieg. Nie zabrakło także polskich akcentów w postaci dzieł Romualda Twardowskiego i Mieczysława Weinberga. Uczniom przypadł do gustu zwłaszcza bachowski Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043, który w pełni ukazał możliwości tkwiące w smyczkowym dialogu. Czy entuzjazm młodych odbiorców podzielą dorośli melomani? Przekonamy się o tym w niedzielę, o godzinie 18, w Sali Koncertowej ZPSM.
      
       Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama