UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Otwórzcie drzwi schizofrenii

Elbląg, Otwórzcie drzwi schizofrenii
Fot. PS.

Występy zespołów artystycznych, pokazy sztuk walki, wykłady i wystawy to tylko niewielka część atrakcji jakie czekają na gości. Już w najbliższą niedzielę (13 września) na Placu Jagiellończyka obchodzony będzie VIII Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w ramach programu „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”.

Celem imprezy jest integracja z osobami chorującymi psychicznie jak i środowisk zajmujących się opieką nad osobami chorymi psychicznie we wspólnym przekazaniu wiedzy o schizofrenii.
       Podczas obchodów można będzie nabyć materiały edukacyjne, skorzystać z porad informacyjno–edukacyjnych od osób zajmujących się leczeniem i opieką nad osobami chorymi psychicznie. W obchodach uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, profesjonaliści z zakresu psychiatrii, osoby duchowne, organizacje społeczne i pozarządowe, pacjenci ich rodziny i znajomi, środowiska artystyczne, przedstawiciele szpitali psychiatrycznych, placówek zajmujących się pomocą osobom chorym psychicznie, szkoły przygotowujące młodzież do pracy z osobami chorymi.
      
       Program imprezy:
       10.00 - Msza św. Katedra Św. Mikołaja w Elblągu
       12.00 - Wykład „Schizofrenia a substancje psychoaktywne” – dr n.med. Piotr Radziwiłłowicz z Akademii Medycznej w Gdańsku. Miejsce spotkania: Sala kina „Światowid” Pl. Jagiellończyka. Wykład „Kościół wobec osób chorych psychicznie”- ks. Edward Rysztowski
       14.00 - Uroczyste otwarcie obchodów i przejście przez symboliczne Otwarte Drzwi
       14.30–18.00
       - Prezentacje szpitali psychiatrycznych, pielęgniarek neuropsychiatrycznych, PZP, ŚDS, WTZ, DPS, MOPS, ERKON, Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej „MEDYK”, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu
       - Ekspozycja prac pacjentów i podopiecznych placówek i instytucji udzielających pomocy osobom chorym psychicznie połączony z kiermaszem i loterią
       - Prezentacja twórczości pacjentów SPSPZOZ we Fromborku oraz uczestników ŚDS ul.Winna 9 w Elblągu
       - Występy zespołów artystycznych, pokaz tańca towarzyskiego – Elbląski Klub Tańca Towarzyskiego „Jantar”
       - Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród
       - Pokazy sztuk walki – UKS „KONTRA” w Elblągu
       - Konkurencje sportowe
       - Atrakcje kulinarne i dobra zabawa przy muzyce
       - Plac zabaw dla dzieci
       - Warsztaty plastyczne
       - Sprzedaż cegiełek – Pomoc finansowa na zakup protez dla Kasi
       18.00 - Uroczyste zakończenie obchodów.
      
       Dyżur informacyjno–edukacyjny w godz. 9–12 pełnić będą osoby zajmujące się pomocą dla osób chorych psychicznie pod numerem telefonu 512 022 732.
      
       Organizatorzy: Dom Pomocy Społecznej ul. Pułaskiego 1c w Elblągu, Środowiskowy Dom Samopomocy Filia nr 3 ul.Winna 9 przy Domu Pomocy Społecznej i Elbląskie Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom „PRO-FAMILIA”. Impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląg, Henryka Słoniny.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Jestem zintegrowana z facetem, którego podejrzewam o schizofrenię. Zycie mi zbrzydło. Jak mam sobie pomóc. Może ktoś mi pomoże. On twierdzi, ze jest zdrowy tylko cały świat wymaga leczenia!Proste sprawy staja się piekielnie skomplikowane.
  • trza sie z tym pogodzic nie ma wyjsca !
  • trzeba spokoju i konsekwencji. Jeżeli uznasz, że Twoim celem jest uzdrowić to przegrasz. Jeżeli uznasz, że Twoim celem jest pogodzić się, by pomóc to jest jakaś szansa, by to wytrzymać. Przede wszystkim LEKI !!! Tu trzeba stanąć kamieniem: albo przyszłość w szpitalu albo życie względnie normalne. O to trzeba walczyć. Nie ma innego wyjścia. Nie będzie leków to będzie gorzej. Dobrze by było, by w szpitalu zobaczył jak sąsiedzi w sali załatwiają się we własną pościel. To jest bardzo silny bodziec, by mieli motywację do leczenia. Ale nie strasz, tylko ostrzegaj.
Reklama