UWAGA!

Papieska wystawa

W Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu prezentowana jest wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II - „Najzwyczajniejsza zwyczajność Karola Wojtyły”.

Okazją do przedstawienia portretu człowieka - papieża stało się nadanie imienia Karola Wojtyły Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej. Tytuł ekspozycji pochodzi ze wspomnień redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” ks. Adama Bonieckiego. Wystawa ukazuje trzy etapy życia wielkiego Polaka. Pierwszy to wspomnienie Wadowic, gdzie „wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło.” Drugi jest próbą odkrycia pasji Wojtyły od aktorstwa i pisarstwa przez narciarstwo, turystykę górską, kajakarstwo i kolarstwo po duszpasterstwo akademickie, czy pracę naukową. Trzeci zatytułowano „Ludzka twarz następcy Piotra”. Tu można obejrzeć zdjęcia papieża, który czyta, pisze, wędruje, rozmawia, odwiedza, przytula i kontempluje.
     Wystawa jest prezentowana w Galerii na Schodach w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25. Można ją oglądać do 19 października.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama