UWAGA!

Pilichowski Band - polski bass nr 1 w Mjazzdze

2012-10-03
Aktualizowany 2012-10-12 09:25
 
Elbląg, Pilichowski Band - polski bass nr 1 w Mjazzdze

Już 12 października (piątek) o godz. 20.15 w elbląskim klubie rozpoczniemy święto wszystkich wielbicieli muzyki, w której pierwszoplanową rolę grają niskie tony gitary basowej. Wystąpi Pilichowski Band.

Po ubiegłorocznym, fenomenalnym koncercie Wojtka Pilichowskiego z grupą TT Elektro Step wielu uczestników nadało temu wydarzeniu miano "najlepszego koncertu w Mjazzdze w 2011". Po mniej więcej roku, ten bez wątpienia jeden z najlepszych polskich basistów, ponownie przyjeżdża do Elbląga.
      
       Wojtek Pilichowski - basista, kompozytor, aranżer, producent. Muzyk sesyjny, wykładowca na najbardziej prestiżowych warsztatach muzycznych w Polsce i na świecie. Autor podręczników i szkół gry na gitarze basowej.
      
       Kilka dat:
       1992 – początek pracy zawodowej - Jan Bo (Borysewicz, Morawski, Pilichowski)
       1994 – pierwsza płyta solowa - „Wojtek Pilichowski”
       1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003 - wybierany jako najlepszy basista w Polsce przez czytelników magazynu „Gitara i Bas”
       1996, 1997, 1998, 2001 - nagroda Playbox przyznawana przez największe stacje radiowe w Polsce dla najlepszego basisty
       2002 - Powołanie do życia pierwszej, polskiej super grupy jazz - rockowej TTR2 (Pilichowski, Raduli, Łosowski).
       - kontrakt endorserski z firmą Ashdown (światowy lider w produkcji osprzętu basowego)
       2005 - Firma Mayones rozpoczyna sprzedaż sygnowanej przez Wojtka gitary basowej. Gitary Pi 4 LIVE oraz Forum Pi do dzisiaj sprzedają się na całym świecie.
       2008 - Premiera pierwszego w Polsce koncertu DVD z muzyką jazz-rockową „Electric Live”
       2011 - Rejestracja koncertu DVD „Wojtek Pilichowski Band na Zamku Kliczków”.
       Premiera wydawnictwa zrealizowanego w niesamowitej scenerii dziedzińca Zamku Kliczków wydana jest na nośnikach: Blu Ray, DVD oraz audio w tym roku. Gitara Wojtka została umieszczona w Hard Rock Cafe Hall of Fame w Krakowie.
      
       Kilka liczb:
       - solo: wydał dziesięć płyt (w przygotowaniu jedenasta) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej, których łączny nakład przekroczył sto tysięcy egzemplarzy. Zagrał ponad pięćset koncertów.
       - muzyk sesyjny: nagrał ponad sto pięćdziesiąt albumów z największymi gwiazdami sceny polskiej od muzyki pop, poprzez jazz, skończywszy na rockowych transkrypcjach muzyki poważnej. Nakład wszystkich nośników przekroczył kilka milionów egzemplarzy. Zagrał ponad trzy tysiące koncertów.
      
       Kilka faktów:
       - Wielokrotnie zapraszany na festiwale i pokazy od Los Angeles do Ałma-Aty, w tym: Bass Player Live (USA) - najbardziej prestiżowe spotkanie basistów na świecie oraz Euro Bass Days, European Bass Day - największe spotkania basistów w Europie (Włochy, Niemcy, Anglia, Holandia, Bratysława), NAMM SHOW (Los Angeles), MUSIC MESSE (Frankfurt) - największe targi muzyczne na świecie.
       - W Polsce zagrał solo na festiwalach: Przystanek Woodstock, Pozytywne Wibracje, Solo Życia, jako gwiazda został zaproszony do udziału w jubileuszowym, X Thank’s Jimmy Festiwal podczas którego gościnnie z Wojtkiem wystąpił Leszek Możdżer.
       - Zaproszony do udziału w koncercie z okazji 40-lecia Hard Rock Cafe, a także do udziału w finale jednego z najpopularniejszych live show w Polsce - Must Be The Music.
       - Solowe płyty Wojtka wydawane były przez: PolyGram, Universal, Axel Springer, Polskie Radio/Warner Music Polska, oraz własne wydawnictwo płytowe.
       - Trasa koncertowa Nosie Live – liczyła 59 koncertów (w ciągu trzech miesięcy) i dlatego uznawana jest za największą, klubową trasę koncertową w 2011 roku.
      
       Wszystkie te daty, liczby i fakty tłumaczą, dlaczego Wojtek Pilichowski uważany jest za jeden z największych autorytetów muzycznych w Polsce, a także dlaczego przylgnęła do niego opinia, że jest „najbardziej rozpoznawalnym polskim basistą na świecie”.
      
       Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).
       Ilość biletów na to wydarzenie jest ograniczona. Rezerwacji można dokonywać mailowo mjazzga@mjazzga.pl (zasady rezerwacji na stronie klubu).
      
       Więcej o imprezach na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga
       Następny koncert - 20 października - Closterkeller.
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama