UWAGA!

Początek grudnia ze Sceną przy stoliku

 
Elbląg, Początek grudnia ze Sceną przy stoliku
fot. Dominika Żyłowski

W niedzielę, 2 grudnia o godz. 10 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Scena przy stoliku. Tym razem na spotkaniu mile widziane są dzieci. Bohaterem wydarzenia będzie ksiażka niemieckiej dramatopisarki Ingeborg von Zadow pt. „Ja i ty”.

To optymistyczna historia Ziggiego i Doodla o tym, że warto zdobywać się na odwagę i wychodzić do ludzi i świata. Strach przed nieznanym nie jest niczym złym, a pójście krok dalej może przynieść nam mnóstwo niespodzianek!
       Tego samego dnia o godz. 18 na scenie spotkają się Magda Bocianowska, Artur Hauke i Dariusz Siastacz, którzy pochylą się nad pewnym tajemniczym trupem z dziurą w skarpetce. Czy uda im się rozwiązać historię tej dość dziwnej śmierci?
       Przed „Sceną przy stoliku” odbędą się wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal z Gdańska pt. „Kliknij wyobraźnię”.
       3 grudnia o 19:15 pożegnamy również tytuł, który pojawił się w tym roku przy okazji stolikowych spotkań – „Ołowiany ptaszek”. Będzie to ostatnia okazja, żeby ponownie zobaczyć doskonały duet Magdy Bocianowskiej i Mikołaja Ostrowskiego. Historia Arlenki i Adama na moście to przypadkowe spotkanie samobójcy i młodej dziewczyny lekkich obyczajów. Między bohaterami zaczyna nawiązywać się nić porozumienia, która – jak to bywa w tekstach Łukasza Staniszewskiego – autora sztuk – na sam koniec zaskoczy!
       Do „Ołowianego ptaszka” zagra dla Państwa Krzysztof Jaworski a o godzinie 19:00 rozpocznie się wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego.
       Dominik Żyłowski (1975), z wykształcenia filozof. Fotografuje od ponad 20 lat. Przeważnie w czerni i bieli. Uczestnik wielu wystaw fotograficznych (m.in. Salonów Elbląskich w Galerii El w latach 2013, 2015, 2017 i festiwalu Archikultura w czeskiej Ostrawie w 2013 r.). Publikuje w kwartalniku “Prowincja”. Od 2010 prowadzi fotoblog “Tak na oko”.
      
       Prezentowane zdjęcia pochodzą z realizowanej od kilku lat serii: “Poniżej poziomu morza. Żuławy w fotografii”
       2 grudnia o godzinie 10:00 – Scena przy stoliku dla dzieci, „Ja i ty”
       2 grudnia o godzinie 18:00 – Scena przy stoliku, „Mona Lisa”, wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal
       3 grudnia o godzinie 19:15 – Scena przy stoliku „Ołowiany ptaszek”, wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego, koncert Krzysztofa Jaworskiego
      
       Projekt Scena przy stoliku 2018 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
       Wydarzenia odbywają się na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej), wstęp wolny!
      
Kamila Łyłka, kierownik literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama