UWAGA!

Pod słońcem Hiszpanii

 Elbląg, Pod słońcem Hiszpanii
(fot. EOK)

To tytuł jednego z najbliższych koncertów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 4 marca w sali koncertowej szkoły muzycznej. Z elbląskimi muzykami wystąpi wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger oraz mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. Początek koncertu o godz. 19.

W bogatym programie  koncertu, zgodnie z jego tytułem –  w tonie gorących hiszpańskich rytmów – zabrzmią m.in.: Isaac Albéniz  Asturias, utwór opisywany  jako „czyste andaluzyjskie flamenco”, należący do najważniejszych dzieł klasycznego, gitarowego repertuaru oraz Siete canciones populares españolas, pełne urody pieśni Manuela de Falli, które są najbardziej znanym i najczęściej wykonywanym cyklem hiszpańskojęzycznych pieśni.
       Z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi wirtuoz gitary klasycznej, jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia artystów – Krzysztof Meisinger, w podwójnej roli: gitarzysty i dyrygenta, a śpiewać będzie swoim ujmującym, silnym mezzosopranem o szlachetnej barwie Agnieszka Rehlis. Przez przeszło 11 lat była solistką Opery Wrocławskiej, występuje na wielu scenach krajowych i zagranicznych. W swoim repertuarze ma ponad 60 dzieł oratoryjnych i kantat, od utworów Bacha do kompozycji Pendereckiego. W 2014 zadebiutowała z sukcesem  w Houston Grand Opera w operze Pasażerka Weinberga oraz wykonała serie siedmiu koncertów z Polskim Requiem Pendereckiego pod dyrekcją kompozytora i z udziałem Israel Philharmonic Orchestra, Gary Bertini Israeli Choir w Tel Awiwie, Haifie i Jerozolimie. 
       Koncert odbędzie się 4 marca o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Bilety: 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama