UWAGA!

Podsumują rok 2005

W dniach 23–29 stycznia CKiWM Światowid przedstawi i przypomni elblążanom najciekawsze zjawiska ubiegłego roku w filmie, teatrze i beletrystyce. Patronat nad imprezą objął dziennik „Rzeczpospolita”.

Inspiracją do tego przedsięwzięcia była publikacja „Bilans 2005” zamieszczona w „Rzeczpospolitej”. Pod koniec stycznia w kinie Światowid odbędzie się więc Przegląd Najlepszych Filmów 2005 roku według „Rzeczpospolitej”. Zaprezentowany zostanie koreański dramat „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna”, „Broken flowers” Jima Jarmuscha, „W stronę morza” Alejandro Amenabara, „Jestem” Doroty Kędzierawskiej, francuski dramat „Ukryte” Michaela Haneke oraz polska „Persona non grata” Krzysztofa Zanussiego.
     Literacką stronę bilansu kulturalnego 2005 roku reprezentował będzie Eustachy Rylski, autor głośnej powieści „Warunek”. Jako najciekawsze wydarzenia teatralne według „Rzeczpospolitej” zaprezentuje się w Elblągu Grupa Rafała Kmity z Krakowa z przedstawieniem kabaretowym „Aj waj! czyli historie z cynamonem”.
     Szczegółowy kalendarz imprez „Tygodnia z Rzeczpospolitą” poznamy wkrótce. Wiadomo już, że spotkanie z Eustachym Rylskim odbędzie się 25 stycznia. Być może przy okazji prezentacji filmu „Persona non grata” Elbląg odwiedzi także Krzysztof Zanussi.
     Mówi organizator imprezy Bożena Sielewicz:
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szanowni Państwo, pozwolę sobie na wykorzystanie tego tytułu do przekazania informacji nt. książkowego kalendarza na 2006 r wyd. przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Otóż w notce na temat życia kulturalnego Warmii i Mazur znalazłem różne cykliczne imprezy kulturalne odbywające się w Mrągowie, w Iławie, w Giżycku, w Dobrym Mieście, w Olsztynie, w Węgorzewie. Nasze CKiWM "Światowid" w ogóle nie istnieje; przynajmniej ja nie znalazłem. Zatem widocznie znikomą rangę w wojewódzkie mają takie imprezy jak Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie..", OSAON, Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych, Międzynarodowy Festiwal Tańca"Balic Cup". A gdzie Elbląskie Noce...?...a gdzie wiele innych imprez? Uważam, to "przeoczenie" naszego Centrum za wyjątkowo niskopobudkową nieprzyzwoitość, i dlatego nawet nie zwracam się do Dyr. A. Czyżyka o jakiekolwiek wyjaśnienie tej sprawy.Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2006-01-11)
 • Pani Bożenka ma podobny głos do Kory Jackowskiej :) Nieprawdaż?
 • To potwierdza tylko juz nawet nie teorie, na temat juz nawet nie ukrytej antyelblaskiej polityki olsztynkowa. A wiec olsztynkowym skrytozerca mowimy NIE, nic z wami-ezgotycznymi lamusami nas nie laczy, nigdy nie bylismy z dzikim wschodem i nie bedzemy! Europa konczy sie przed stacja Gutkowo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koszalekopalek(2006-01-11)
 • j. zgadzam się:)) podobny. dykcja troszkę nie tak wyrazista, ale barwa... jak najsłuszniej wymodelowana:)) to by sobie panie pogadały:))
Reklama