UWAGA!

Poezja wraca do franciszkanów

Ojcowie franciszkanie z elbląskiej parafii św. Pawła zapowiadają powrót wieczorów poezji. Jeszcze w listopadzie odbędzie się spotkanie poświęcone przemijaniu, śmierci i nadziei.

Poniedziałkowe wieczory poezji u franciszkanów organizowane w ubiegłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem elblążan. Jak zapowiada ojciec Mateusz, czas wrócić do tego, co dobre. Od listopada u franciszkanów w parafii św. Pawła przy ul. Obrońców Pokoju odbywać się będą cyklicznie spotkania z poezją.
     - Wiersze czytać będą - jak wcześniej - aktorzy z Teatru Dramatycznego, przede wszystkim zaprzyjaźniona z nami Jolanta Tadla oraz Tomasz Walczak - informuje o. Mateusz. - Ale nie tylko oni.
     Jeszcze w listopadzie odbędzie się wieczór poezji związanej z przemijaniem, ze śmiercią, z nadzieją. Dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale prawdopodobnie będzie to poniedziałek.
     - Kolejne spotkanie planowane jest na początek grudnia - zapowiada o. Mateusz. - Wówczas swoje wiersze z tomu „Blizny” zaprezentuje Tomasz Walczak. Zbiór ten został wybrany Elbląskim Rękopisem Roku 2005. Oprócz samego autora będziemy mogli usłyszeć, tym razem śpiewającą, Jolantę Tadlę.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama