UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pogezańska legenda na scenie

 
Elbląg, Pogezańska legenda na scenie
fot. nadesłana

Pracowali przez tydzień – już jutro będzie można ocenić efekty. W ramach projektu "Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!" w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się warsztaty teatralne – w piątek, 26 sierpnia o godz. 16.30 ich uczestnicy zaprezentują spektakl inspirowany pogezańską legendą o Hoggosie i jego trzech córkach. Wstęp wolny.

Scenariusz spektaklu został stworzony przez młodzież pod opieką Ireny Adamiak, aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       - Szukając tematu do spektaklu, odkryłam, że obecnie szuka się źródeł kultury tych ziem, podkreślana jest przynależność do kultury pruskiej, coraz częściej przywoływany jest również język pruski, który traktuje się jako język ożywiony – o przygotowaniach do spektaklu opowiadała Irena Adamiak.
       Uczestnikom zostały zaprezentowane różne legendy związane z Warmią i Mazurami. To młodzi ludzie wybrali tę, związaną z kulturą Pogezanii (czyli naszego regionu). Będzie to opowieść o Hoggosie i jego trzech córkach.
       - Spektakl zainspirowany jest sekwencją obrazów rytualnych w formie misterium ludowego. Muzyka mu towarzysząca będzie tworzona przez aktorów, a zainspirowana jest utworami litewskiego zespołu Kulgrinda, który nagrał płytę z piosenkami w języku pruskim – dodaje Irena Adamiak.
       Czas spektaklu ok. 20 minut.
       Wystąpią: Magdalena Koc, Natalia Mościcka, Elżbieta Derda, Anna Zyzek, Anna Duszniak, Milena Trochimczuk, Lena Behnke, Karolina Bierkowska, Martyna Kolasa, Natalia Sołtysiak, Sara Kabuła, Dagny Wesołowska, Aleksander Ludwiczak, Maria Sukow, Karolina Tomaszewska, Julia Cimofiej, Julia Błażkowska-Barć / opieka reżyserka Irena Adamiak
       Spektakl odbędzie się w najbliższy piątek, 26 sierpnia o godz. 16.30 na Scenie na Piętrze w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona.
      
       Projekt „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama