UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pokaz kina niezależnego w bibliotece

Elbląg, Pokaz kina niezależnego w bibliotece

4 kwietnia (piątek) o godz. 18 Biblioteka Elbląska zaprasza do Sali Audiowizualnej Spatium Novum na otwarty pokaz kina niezależnego Lubelskiej Grupy Filmowej.

Lubelska Grupa Filmowa powstała w połowie 2005 roku, kiedy to Krzysztof Szot i Konrad Deryło, postanowili zjednoczyć grupę osób zainteresowanych produkcją filmów i wspólnymi siłami realizować swoją pasję. Opiekę nad ówczesną działalnością LGFu sprawowało III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, które udostępniło młodym filmowcom sprzęt oraz środki finansowe umożliwiające działalność. W tym czasie powstały krótkometrażowe etiudy filmowe: Student i Kredyt, które sprawiły, że charakterystyczne logo LGFu, z koziołkiem jako motywem przewodnim, stało się rozpoznawalne na arenie ogólnopolskiej.
     Zainteresowanie produkcją filmów na Lubelszczyźnie okazało się ogromne. Zgłaszały się coraz to nowe osoby oraz partnerzy zainteresowani współpracą. Jednym z nich była grupa Beatsfactory, która zaoferowała hosting oraz budowę portalu internetowego. Tym samym Lubelska Grupa Filmowa zaistniał w sieci. Dzięki serwisom takim, jak YouTube oraz MySpace filmy młodych twórców z Lublina dotarły do widzów z całego świata, co zaowocowało licznymi propozycjami współpracy z zagranicy. Przełomem okazał się rok 2006, kiedy to we współpracy ze studentami Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie powstały dwa krótkometrażowe filmy: Facet z bloku oraz Drugi wschód słońca. Obie produkcje to milowy krok w rozwoju LGFu. Na planie zagościli zawodowi aktorzy, ekipa pracowała na profesjonalnym sprzęcie filmowym, a efekt finalny można było oglądać na ogólnopolskich festiwalach filmowych. W tym też roku zrodziła się idea powołania Stowarzyszenia Lubelska Grupa Filmowa. Cel ten udało się zrealizować w pierwszych miesiącach roku 2007. Nowo powstałe stowarzyszenie przejęło pod swoje skrzydła największe i najczęściej odwiedzane ogólnopolskie forum poświęcone tematyce kina niezależnego - Kamera!Akcja. Grupa zaczęła przyciągać studentów szkół filmowych z całej Polski, a także aktorów oraz twórców kina profesjonalnego. Stowarzyszenie Lubelska Grupa Filmowa stało się koordynatorem projektów filmowych na Lubelszczyźnie; prowadzi aktywną działalność edukacyjną poprzez autorski program warsztatów filmowych; realizuje filmy krótkometrażowe, dokumentalne oraz teledyski.
     Podczas pokazu w Bibliotece Elbląskiej wyświetlone zostaną: „Czasu plan” (teledysk), „Drugi wschód słońca” (fabuła), „Między nami” (fabuła), „Moje miejsce” (dokument), „Szansa” (dokument), „Obudź się” (teledysk), „Kredyt” (fabuła). Czas projekcji: ok. 70 min. Wstęp wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama