UWAGA!

Praca artystyczna – nowe środki wyrazu. Spotkanie z Martą Tyszkowską

 Elbląg, Praca artystyczna – nowe środki wyrazu. Spotkanie z Martą Tyszkowską
fot. nadesłana

Przypalanie nad palnikiem lalki Barbie, naciąganie gitarowych strun na ludzkiej twarzy czy wylewanie litrów lukru na gołe ciało – o takich zabiegach, będących początkową fazą tworzenia plakatu opowiadała studentom Marta Tyszkowska, autorka wystawy „Zaszaleć czy oszaleć”.

Plakaty, które stały się tematem pracy dyplomowej elblążanki Marty Tyszkowskiej – absolwentki ASP w Krakowie, wzbudziły ogromne zainteresowane wśród studentów, którzy wczoraj (27 marca) licznie przybyli do Galerii „Filar Sztuki” na spotkanie z ich twórczynią.
       We wstępie do pracy magisterskiej Marta Tyszkowska napisała: "Wyobraziłam sobie, że Teatr Stary w Krakowie przygotowuje cykl sztuk teatralnych oscylujących wokół interesującego mnie tematu i postanowiłam przygotować plakaty dla tej sceny [...] Słowo zaszaleć zainspirowało mnie do doświadczeń. Podjęłam próbę stworzenia czegoś innego, przełamania się, rozbudowania nowych środków wyrazu. Udało mi się połączyć ekspresję malarską (to druga moja pasja) z fotografią i zaadaptować je do wymogów specyficznego języka plakatu opartego na skrócie myślowym i metaforze. Praca oprócz przyniesionej satysfakcji przeniosła mnie w ekscytujący świat nieznanych dotąd obszarów sztuki."
       Pani Marta opowiedziała zgromadzonym o tym, co ją zainspirowało do tworzenia swoich prac, a następnie zdradziła jak rodził się pomysł na każdą z nich.
       Wystawa prac pt. „Zaszaleć czy oszaleć” w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu będzie czynna do  20 kwietnia 2019 roku. Zapraszamy!
      
inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama