UWAGA!

Pracowałeś w Światowidzie? Zapraszają Cię na 50–lecie!

 
Elbląg, Pracowałeś w Światowidzie? Zapraszają Cię na 50–lecie!

Zbliżają się uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia Światowida. Tych, którzy w ciągu pół wieku tam pracowali, Światowid zaprasza do udziału w gali zaplanowanej na 10 marca.

Przez cały 2012 rok Światowid wspomina bale, zabawy, pokazy i inne imprezy, które się tu odbywały. W planach są koncerty, wystawy, konkursy i pokazy filmowe. Już od stycznia można uczestniczyć w bezpłatnych projekcjach w ramach plebiscytu „Dekady polskiego filmu". Pokazy zaplanowane są do końca kwietnia. Na stronie internetowej Światowida sukcesywnie będą pojawiać się informacje o jubileuszowych wydarzeniach.
       Dokładnie 10 marca 1962 roku Światowid zorganizował pierwszą galę na otwarcie obiektu. Nawiązując do tej daty, 10 marca 2012 roku odbędzie się uroczysty jubileusz. Koncert Ewy Bem połączony będzie z częścią oficjalną, w której wyróżnione będą osoby szczególnie zasłużone dla tej instytucji, a także z częścią wspominkową, w której zaprezentowane zostaną zgromadzone przez Pracownię Digitalizacji materiały archiwalne z działalności Światowida.
       Do udziału w jubileuszu zapraszane są wszystkie osoby, które pracowały w Światowidzie, w ciągu 50 lat jego istnienia. Zgłaszać można się w formie elektronicznej - przez formularz kontaktowy (http://rejestracja.swiatowid.elblag.pl). Formularz ten, można również odebrać w kasie Centrum Spotkań Europejskich i po wypełnieniu, tam go pozostawić.
       - Zachęcamy do zgłaszania się do nas wszystkich tych, którzy wraz z nami tworzyli tę instytucję - mówi Antoni Czyżyk dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". - Przez tyle lat pracowało tu wiele osób, nie do wszystkich jesteśmy w stanie dotrzeć, a nie chciałbym też żeby ktokolwiek czuł się pominięty. 10 marca chcielibyśmy spotkać się wszyscy razem i również razem powspominać to, czego udało nam się dokonać.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama