UWAGA!

"Projekt - biografia. Powrót z Archangielska" i finisaż wystawy

 
Elbląg, "Projekt - biografia. Powrót z Archangielska" i finisaż wystawy
fot. nadesłana

W piątek, 30 września o godz. 18 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się finisaż wystawy reportażowej Julii Bistuły: „Projekt – biografia: Powrót z Archangielska (Арха́нгельск)”, połączony z promocją katalogu i koncertem.

W trakcie finisażu będzie okazja jeszcze raz obejrzeć 15 osobistych stacji drogi krzyżowej, składających się z bardzo osobistych obiektów-relikwii wykonanych przez artystkę, odnoszących się do tragicznego wypadku, w którym zginął ojciec artystki, a ona sama doznała bardzo poważnych i trwałych obrażeń ciała. Finisaż jest połączony z promocją katalogu, towarzyszącego wystawie, który premierę będzie miał właśnie tego wieczora. Spotkanie poprowadzi kuratorka wystawy – Karina Dzieweczyńska.
       Po spotkaniu zapraszamy na koncert muzyki improwizowanej duetu Mineral duo.
       Zagrają Iwona Jędruch (gongi, skrzypce, misy dźwiękowe, śpiew przez muszlę) i Jakub Kasznia (tąbka, elektronika). Podstawową zasadą organizacji materii dźwiękowej duetu jest przejrzystość, a nawet krystaliczność brzmienia. Stanowi to dla muzyków bazę do poszukiwań dopełniających poprzez uzyskiwanie wartości sonorystycznych dźwięku, wydobywanego zarówno akustycznie, jak też elektronicznie. Wszystko to pozwala budować niezwykłe przebiegi napięć i rozładowań emocjonalnych w naszej muzyce. Wstęp wolny.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama