UWAGA!

Promocja książki Kurnatowskiego

 Elbląg, Mieczysław Kurnatowski (z lewej)
Mieczysław Kurnatowski (z lewej) (fot. Paweł Serocki).

W piątek 13 października w Bibliotece Literackiej przy ul. Zamkowej odbyła się promocja książki Mieczysława Kurnatowskiego „Anuszek, czyli o dozwolonych wypadkach”.

Mieczysław Kurnatowski mieszkał w Elblągu w latach 1945-70. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a następnie podyplomowe dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. W Elblągu założył Klub Literacko-Dziennikarski „Jaszczur”. Współpracował z elbląską prasą, między innymi z „Tyglem”. Po roku 70. mieszkał w Katowicach, Gdańsku, i Warszawie, gdzie współpracował z prasą, radiem i telewizją. Był założycielem i redaktorem naczelnym ekscentrycznego pisma „Świat przez Okulary”. Dotychczas opublikował „Wokół sprawy księdza Zycha”, „Czy boisz się żyć?”, „Jak szukałem żony?”. W tym roku został uhonorowany III nagrodą w konkursie literackim „O Pióro Prezydenta Warszawy” za utwór „Moje Powązki”.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No to nam sie namnożyło "Jaszczurów". Był klub "Jaszczur" gdzieś w okresie popaździernikowym, było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Elbląskiej "Jaszczur", powstałe tuż przed stanem wojennym, ale o "Jaszczurze" Kurnatowskiego to nie słyszałem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Grzebar(2006-10-15)
Reklama