UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prowincja... pełna magii – posłuchaj!

Tuż obok nas żyją interesujący ludzie, pisarze, poeci, malarze, muzycy, a poruszające historie często dosłownie leżą pod naszymi nogami – do lektury najnowszego numeru Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” zaprasza redaktor naczelny Leszek Sarnowski.

Na 216 stronach znajdziemy m.in. prozę Andrzeja Kasperka i Marka Kotlarza, wiersze Jerzego Kosacza i Janusza Ryszkowskiego, a także wędrówki po prowincji, materiały historyczne, wspomnienia, dzienniki i recenzje. – Staramy się konsekwentnie, żeby tematyka była bardzo różnorodna, ale lokalna, poruszana przez autorów, którzy tu mieszkają i stąd się wywodzą. Taka idea towarzyszy nam od samego początku – podkreśla Leszek Sarnowski w rozmowie z Agnieszką Jarzębską. Posłuchaj.
      
       Wydawcą „Prowincji” jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Taka Gmina” w Sztumie. Pismo kosztuje od 15 do 23 zł. Można je kupić w ośrodkach kultury w Malborku, Sztumie, Kwidzynie i Nowym Dworze Gdańskim, w księgarniach w Sztumie i Nowym Dworze Gdańskim, a w Elblągu – w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.
      
      
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • uratujmy naszą prowincję od globalnej bestii www.facebook.com - nie ma nic złego w globalności jako takiej, bo przecież przez technologię stajemy się globalną wioską. Tu chodzi o coś innego, jak Ghandi rzekł "Na tym świecie jest wystarczająco dóbr do zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców, jednak za mało do zaspokojenia chciwej jednostki". Święta prawda, uniwersalna po prostu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ex-Wyborca(2012-02-02)
 • Gratulacje dla pana Naczelnika przecież równocześnie Wydziału Kultury w Elblągu za pracę twórczą !!!!!
 • byleby pozostał czas na ważne sprawy dla miasta
 • byleby pozostał czas na ważne sprawy dla miasta
Reklama