UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedstawienia kolędnicze

Elbląg, Przedstawienia kolędnicze
(fot. nadesłane)

W piątek (14 stycznia) na scenie Młodzieżowego Domu Kultury raz jeszcze wrócimy do magii Świąt Bożego Narodzenia. A to wszystko za sprawą Miejskiego Przeglądu Przedstawień Kolędniczych, w którym po raz szesnasty wystąpią zespoły teatralne z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i placówek pozaszkolnych.

W tym roku przyjęto zgłoszenia od trzynastu zespołów, które zaprezentują widowiska związane tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia, zrealizowane dowolnymi środkami scenicznymi. Spodziewamy się niebanalnych projektów, współczesnych motywów, których źródłem inspiracji jest ludowa staropolska tradycja.
       Na spotkanie z aniołami i diabłami, w wyborowej scenerii i czarującej atmosferze zapraszamy w piątek 14 stycznia od godz. 10 do Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Bema 37.
      
       Program imprezy:

       10 - 10:25 – SOSW nr 1, zespół „Koperniczki”. Jasełka „Świąteczne przesłanie”. Opiekunowie: Wioletta Szczepańska, Aleksandra Światkowska, Anna Wójtowicz.
       10:30 - 10:50 - Przedszkole nr 26 – dzieci 4-letnie „Misiaczki”. Jasełka. Opiekunowie: Iwona Potera, Aleksandra Gościej.
       10:55 - 11:10 - Zespół „Wesoła Szkatuła" - klasa VI a ze SP16. „Opowieść wigilijna”. Opiekun: Renata Sampławska, scenografia: Dorota Kościńska.
       11:15 - 11:30 - SP25 – zespół uczniów kl. V c. Jasełka czyli „Spotkanie z kolędnikami”. Opiekun: Józefa Chmura.
       11:35 - 11:55 - Przedszkole nr 17, grupa przedszkolna pięciolatków. Jasełka. Opiekunowie: Anna Bajorek, Małgorzata Urbanowicz.
       12 - 12:20 - Przedszkole nr 26, zespół "Weseli Kolędnicy". Przedstawienie kolędnicze. Opiekunowie: Anna Ptaszyńska, Katarzyna Panasiuk.
       12:25 - 12:35 - SP z Jegłownika, kółko teatralne „Bajduś”. Jasełka. Opiekun: Janina Piskorz, oprac. muzyczne: Katarzyna Dziura.
       12:40 - 13 - Środowiskowy Dom Samopomocy, zespół „Nadzieja”. Jasełka „Opowieść o Bożym Narodzeniu”. Opiekun: Kamila Rosińska, akompaniator: Katarzyna Pawlak.
       13:05 - 13:25 - SP nr 19 kl. III a. Jasełka „Nasza szopka”. Opiekun: Grażyna Hejnowicz – Zabłocka.
       13:30 - 14 - SP nr 2 z Kartuz, zespół „Świetliki”. Przedstawienie w jęz. kaszubskim „Siedem grzechów głównych”. Opiekun: Gabriela Jankowska.
       14:25 - 14:45 - Zespół Szkół nr 1, zespół teatralny „Prawdziwe szczęście”. Przedstawienie bożonarodzeniowe (musical). Opiekunowie: Bożena Balbuza, Anna Ostrasz, akompaniator: Marta Paź.
       14:50 - 15:10 - Grupa wokalno-teatralna „Jagori” przy Świetlicy Rodzinnej Romskiej. Jasełka romskie. Opiekun: Beata Karpińska, akompaniator: Marek Rockowski.
       15:15 - 15:30 - „Dzieciaki znad Jaru” (dzieci w wieku od 4 do 12 lat). Spektakl bożonarodzeniowy „Choinka” wg H. Ch. Andersena. Opiekun Irena Adamiak.
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama