UWAGA!

Przegląd studenckich filmów

We wrześniu w Bibliotece Elbląskiej będzie można obejrzeć projekcje filmów z festiwalu Etiuda & Anima, poświęconego twórczości studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata.

Organizowany od 1994 roku jako „Etiuda” w 2005 r. festiwal zmienił nazwę na Etiuda & Anima. Autorzy filmów rywalizują o nagrody - brązowe, srebrne i złote Dinozaury. Podczas festiwalu przyznawana jest również nagroda dla najlepszej szkoły filmowej Starego Kontynentu - specjalny złoty Dinozaur. Festiwal Etiuda & Anima stanowi również okazję do prezentacji dorobku mistrzów filmu krótkometrażowego, twórców filmów dokumentalnych, fabularnych, eksperymentalnych i animowanych. Zwłaszcza te ostatnie budziły od początku zainteresowanie organizatorów. Od 1996 r. wiązało się to z organizacją Krakowskich Warsztatów Filmu Animowanego, które równolegle z Festiwalem przygotowywano pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci z Pracowni Filmu Animowanego krakowskiej ASP wspólnie ze szwajcarską Fundacją Pro Helvetia.
     Nazwiska związane z festiwalem to między innymi: Jerzy Kucia z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Kazimierz Karabasz z łódzkiej szkoły filmowej i Paul Driessen z niemieckiej Kunsthochschule w Kassel. W 2006 roku nagrodę dla najwybitniejszego pedagoga otrzymał Wojciech Marczewski - pamiętny twórca filmów fabularnych: „Dreszcze”, „Klucznik” i „Ucieczka z kina Wolność”, wykładowca licznych szkół filmowych w Anglii, Szwajcarii i Danii, założyciel Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
     Od 19 do 27 września w Bibliotece Elbląskiej odbywać się będą projekcje festiwalowych filmów. Już dziś warto zarezerwować sobie czas.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Filmy festiwalowe w BiBliotece? A od czego jest kino w Światowidzie, zamiana ról ? To może niech Światowid zacznie wypożyczać książki, a co, każdemu wolno.
Reklama