UWAGA!

Przyjadą goście z Kaliningradu

W nadchodzący weekend (21-22 października) centrum kultury Światowid gościć będzie grupę Rosjan. Młodzież z Kaliningradu weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, spotka się też z popularnym artystą hiphopowym.

Weekendowe przedsięwzięcie jest kolejną odsłoną „Pomostów”, czyli Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej. W ramach realizowanego od kwietnia projektu goście z Kaliningradu wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych. Pod okiem fachowców młodzież przygotuje reportaże ze swego pobytu w Elblągu, najlepsze teksty zostaną opublikowane w gazecie „Pomosty”.
     - Uczestnicy warsztatów poznają zasady tworzenia tekstu informacyjnego i reportażowego - zapowiada Magdalena Czarnocka, koordynatorka przedsięwzięcia. - Ponadto obejrzą wystawę prac plastycznych i spotkają się z elbląskimi dziennikarzami oraz Kearem, artystą hiphopowym.
     Światowid zaprasza także elblążan do udziału w niektórych punktach programu wizyty rosyjskich gości.
     - W sobotę 21 października o godz. 12 otwarta zostanie wystawa prac pokonkursowych - informuje Jędrzej Rusiński z centrum kultury Światowid. - W Galerii Nobilis, mieszczącej się na II piętrze Światowida, zaprezentujemy prace powstałe w ramach „Pomostów”. Małe dzieła sztuki w różnych technikach, m.in. ceramika, grafika, malarstwo, batik, wykonano podczas sierpniowego pleneru w Iławie oraz nadesłano na konkurs pn. „Świat za oknem”. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie z młodymi dziennikarzami, którzy współpracują z Fundacją Elbląg. Młodzież opowie o swej pasji i przygodzie z dziennikarstwem telewizyjnym. Efekty ich pracy można oglądać na antenie lokalnej telewizji.
     Rosjanie i Polacy będą mieli również okazję spotkać się z popularnym artystą hiphopowym - Kearem. Początek spotkania w sobotę 21 października o godz. 16.30.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Artysta hiphopowy" - to chyba jakieś żarty. Naprawdę nie co pokozać tym Rosjanom, tylko jakiegoś dresiarza? Jest kilku innych ciekawych ludzi w tym mieście.
  • karen????? - popularny artysta hip-hopowy????? buahahahahahahahahahahahahah chyba swoim pokoju jest popularny przez ludziki Lego:]
Reklama