UWAGA!

Przyjechali ukraińscy aktorzy

W piątek i sobotę (25 i 26 maja) na deskach elbląskiej sceny wystąpią aktorzy zaprzyjaźnionego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Tarnopolu (Ukraina). W ich wykonaniu będzie można obejrzeć spektakl „Trufaldino z Bergamo” Carlo Goldoniego. W Polsce utwór ten znany jest jako „Sługa dwóch panów”.

Elbląg i Tarnopol są miastami partnerskimi. Od czterech lat kwitnie też przyjaźń między teatrami: naszym Dramatycznym i ukraińskim Akademickim Teatrem Dramatycznym im. Tarasa Szewczenki. Elbląscy aktorzy gościli już w Tarnopolu (m.in. z „Samotnym zachodem” i „Snem nocy letniej”), także artyści „od Szewczenki” występowali już na deskach naszej sceny. Wymieniali się również reżyserzy - do Tarnopola pojechał Mirosław Siedler, by tam przygotować m.in. „Tango”. W Elblągu natomiast „Niedźwiedzia” i „Oświadczyny” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem” reżyserował Wiaczesław Żiła.
     - Z nieukrywaną radością ponownie gościmy w naszym teatrze zaprzyjaźniony zespół z Tarnopola - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Tym razem artyści zaprezentują przepiękny spektakl pt. „Trufaldino z Bergamo” Carlo Goldoniego. W Polsce utwór ten znany jest jako „Sługa dwóch panów”. I niech nikogo nie zwiedzie nieznajomość języka ukraińskiego. Na scenie będzie nieprzeciętny humor, miłosne perturbacje, gorący temperament, ogniste tańce, oryginalne kostiumy i szczęśliwe zakończenie. Naprawdę warto wybrać się do teatru, by obejrzeć zupełnie inny rodzaj spektaklu, który wyreżyserował ceniony i lubiany w naszym mieście Wiaczesław Żiła.
     Spektakl „Trufaldino z Bergamo” zostanie zaprezentowany w piątek i sobotę (25 i 26 maja) o godz. 18.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama