UWAGA!

Randka z kulturą

Elbląg, Randka z kulturą

13 października CS Galeria El zamieni się na jeden dzień w niekonwencjonalne miejsce spotkań randkowych, bo któż z nas umawia się na randkę w galerii sztuki?

I tutaj dotykamy głównego celu realizowanego przez nas projektu. Ma on pokazać, że sztuka i kultura wcale nie muszą być hermetyczne, ekskluzywne i otoczone aurą snobizmu. Mogą być dostępne dla wszystkich i wiązać się nie tylko z bierną recepcją dzieł sztuki, ale również z aktywnym uczestnictwem w „twórczych sytuacjach”. A przez „sytuację twórczą” rozumiemy właśnie wydarzenie służące spotkaniu w jednym miejscu seniorów i młodych ludzi, w przestrzeni galerii, które umożliwi wymianę doświadczeń, doprowadzi do interakcji i być może pozwoli rozwinąć dyskusję na temat zagadnień związanych z szeroko pojętą kulturą oraz skłoni do refleksji. Celem „Randki z kulturą” jest również przełamywanie schematów i „oswajanie” przestrzeni galeryjnej.
       Liczymy, że projekt ten, dzięki żartobliwej formule, pozbawionej „zadęcia”, umożliwi uczestnikom rewizję spojrzenia na pojęcie „Kultury”.
       Impreza jest przewidziana dla szerokiego grona odbiorców, bez ograniczeń wiekowych i potrzeby spełniania jakichkolwiek kryteriów kwalifikacyjnych.
       Oczekujemy przybycia wszystkich tych, którzy mają ochotę przeżyć coś niecodziennego, dobrze się bawić i nawiązać nowe, interesujące kontakty.
       Zapraszamy na godz. 17 na „Speed dating” („Szybką Randkę”) utrzymaną w konwencji zabawy i spotkania, mającego na celu sprawdzenie (w szybkim, gwarantującym spontaniczność tempie) pokrewieństwa gustów oraz upodobań i na tej zasadzie wyłonienia pasujących do siebie osób. Uczestnicy zabawy będą losować zestawy pytań. W oparciu o udzielane odpowiedzi, zostaną wyłonieni najlepiej dobrani partnerzy.
       Następnie, o godz. 18 rozpocznie się zabawa, utrzymana w konwencji zapewne znanego wszystkim, kultowego, popularnego w latach 90, teleturnieju „Randka w ciemno”, prowadzonego przez Tomasza Kamela.
       Nasza wersja tego programu będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych: młodzieżowej, dla dorosłych oraz dla seniorów. Na zwycięskie pary czekają atrakcyjne, kulturalne nagrody, ufundowane przez naszych sponsorów. Zachęcamy więc do licznego udziału w „Szybkiej Randce” i kibicowania uczestnikom „Randki w ciemno”.
      
       Pomysł i organizacja "Randki z kulturą”: Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL
       Patronat: Departament Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu
      
       Projekt „Randka z kulturą” jest częścią akcji „Jestem kulturalny”, poprzedzającej Elbląski Kongres Kultury.
      
       Szczegóły na temat zgłoszenia się do „Randki z kulturą” na stronie FB Galerii EL – wydarzenie „Randka z kulturą”:
      
Paulina Łuczak z zespołu PraktykEL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba jednak zamiast o Kamelu trzeba było wspomnieć o Kawalcu bo nie wiem jak innym ale to raczej z nim mi się kojarzy "randka w ciemno"
 • czy kulturalne randkowanie i łączenie w pary będzie związane z płcią?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  incognito(2012-09-27)
 • Pani Karina niewątpliwie dużo serca wkłada w organizowanie tych imprez ale. .. sam ciąg na wielką ilość imprez w galerii El jest trochę bez sensu, Kultura to nie market nie trzeba rzucać tam towaru codziennie aby klienci go kupili. .. Moja uwaga jest bardziej do Dyrektora. .. inna analogia jest porównywalna z komisarzami Ludowymi co, co dnia musieli znaleźć powiedzmy 100 wrogów ludu, w przypadku galerii porównywalne do znalezienia np 100 zwiedzających dziennie. Powyższy tekst jest uwagą a nie krytyką, proszę o chwilę refleksji tylko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Raszlej(2012-09-28)
 • Bardzo fajna i bardzo dobra inicjatywa. Moim zdaniem :-) Będzie się można czegoś nauczyć, dowiedzieć przy zabawie. Ja przychodzę :-)
Reklama