UWAGA!

Realizm po indyjsku

 Elbląg, Realizm po indyjsku
fot. Marzanna Skowrońska

Miłośników podróży zapraszamy w środę (10 października) o godz. 17 do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków 20 na spotkanie poświęcone Indiom. O swoich wrażeniach z podróży po Indiach opowie Marzanna Skowrońska. Wstęp wolny.

W wyobrażeniu większości z nas Indie to kraj biedny, o dużej populacji ludności, kraj slumsów i kolorowych sari. Czy taki jest w rzeczywistości?
       Jakie są dzisiejsze Indie? Czy prawda pokrywa się z naszymi wyobrażeniami o tym kraju? Czy warto się tam wybrać? Czy można się zgubić w indyjskim tłumie? O czym warto pamiętać wybierając się w podróż do tego kraju? Na te wszystkie pytania odpowie Państwu Marzanna Skowrońska, ubarwiając swoją opowieść kadrami zdjęć zrobionych w podróży.
       Jako uzupełniającą lekturę do spotkania Pani Marzanna Skowrońska proponuje „Lalki w ogniu” autorstwa Pauliny Wilk. Na zakończenie przewidziana jest dyskusja  na temat różnic w obrazie kraju przedstawionych w książce, bollywoodzkich filmach, oskarowym „Slumdogu” a rzeczywistością.
      
       Spotkanie odbędzie się w Filii nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20 (w budynku Gimnazjum nr 1) w ramach cyklu: „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama