UWAGA!

Rekordowy spektakl

 Elbląg, Rekordowy spektakl

Dzisiaj (25 października) w Tychach odbędzie się 150 przedstawienie „Tajemniczego ogrodu”. To prawdziwy rekord w 30-letniej historii elbląskiego Teatru Dramatycznego.

„Tajemniczy ogród” to musical dla małych i dużych. Do smutnego domu, w którym mieszka posępny Archibald Creven, angielski arystokrata, przybywa Mary Lenox, bratanica jego zmarłej żony. Nic nie zapowiada, że panienka Mary wniesie światło nadziei w życie mieszkańców domu na wrzosowiskach. Jej tęsknota za miłością i przyjaźnią, jak również wiara w ich wielką moc, pozwoli otworzyć zamknięte drzwi do ludzkich serc oraz... tajemniczego ogrodu.
     „Tajemniczy ogród” to wspaniałe, mądre widowisko muzyczne. Wpadające w ucho piosenki widzowie nucą jeszcze długo po zakończeniu spektaklu.
     Adaptację powieści Frances Hodgson-Burnett, specjalnie dla Teatru Dramatycznego w Elblągu, przygotował Cezary Domagała, aktor i reżyser znany elbląskiej publiczności z realizacji musicalu „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Autorem scenografii, która kształtuje przestrzeń sceniczną tak, aby odpowiadała przemianom bohaterów i relacji między nimi, jest Jerzy Rudzki. Muzykę do spektaklu skomponował Tomasz Bajerski, a choreografią zajął się Tomasz Tworkowski.
     Premiera odbyła się 3 października 2003 r. A dziś na scenie w Tychach elbląscy aktorzy zagrają „Tajemniczy ogród” po raz 150. To rekordowa liczba wystawień jednego spektaklu w 30-letniej historii Teatru Dramatycznego w Elblągu. Szkoda tylko, że tak zacny jubileusz przyjdzie świętować na obcej scenie.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama