UWAGA!

Rozmowy o Giedroyciu

Biblioteka Elbląska włączyła się w obchody Roku Jerzego Giedroycia. We wrześniu przygotowała wystawę poświęconą legendarnemu twórcy paryskiej „Kultury”, a teraz zaprasza na spotkanie z Ewą Berberyusz, autorką książki opartej na rozmowach z Giedroyciem, które odbędzie się w czwartek 5 października.

Inspiracją do przedstawienia dorobku Giedroycia i założonego przez niego Instytutu Literackiego jest ogłoszony przez Sejm RP, a objęty patronatem UNESCO, „Rok Jerzego Giedroycia”. W bieżącym roku obchodzimy bowiem setną rocznicę urodzin tego wybitnego intelektualisty i 60. rocznicę założenia Instytutu Literackiego w Paryżu.
     We wrześniu w Bibliotece Elbląskiej można było oglądać wystawę „Jerzy Giedroyć i zagubieni romantycy...”. Natomiast 5 października o godz. 14 w sali koncertowej Biblioteki odbędzie się spotkanie z Ewą Berberyusz - autorką książki „Książę z Maisons-Laffitte”, opartej na rozmowach z Giedroyciem.
     Ewa Berberyusz jest dziennikarką, specjalistką od reportażu. Współpracowała między innymi z paryską „Kulturą” i „Tygodnikiem Powszechnym”, a obecnie związana jest z nowojorskim „Nowym Dziennikiem”. Autorka poczytnych książek z zakresu literatury faktu: „Wychodne dla Ewy”, „Głos z Gułagu”, „Moja teczka”.
     27 października o godz. 10 Biblioteka Elbląska zaprasza zaś na wykład dr Feliksa Tomaszewskiego z Instytutu Filologii Polskiej UG, który opowie o twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i innych pisarzy z kręgu „Kultury”.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama