UWAGA!

"Rzeczy" Janusza Kozaka

 Elbląg, "Rzeczy" Janusza Kozaka

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na pierwszą w tym roku wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny. Artystą, którego prace od 1 do 31 marca będzie można oglądać w Galerii Laboratorium, jest Janusz Kozak. Na wernisaż wystawy Galeria zaprasza 28 lutego na godz. 18. Wstęp wolny.

Elbląg Plastyczny jest cyklem wystawienniczym, który na stałe gości w Galerii EL od 2012 roku. Przez ostatnie 7 lat w ramach tego cyklu w Galerii Laboratorium (przestrzeni przeznaczonej tym wystawom) zaprezentowało się wiele artystek i artystów środowiska elbląskiego. Za każdym razem staramy się pokazywać innego twórcę i inną technikę, by możliwie szeroko prezentować potencjał i różnorodność rodzimego środowiska plastycznego.
       Twórczość Janusza Kozaka elblążanom jest już znana, prezentowaliśmy ją już w Elblągu Plastycznym w 2013 roku.
       Artysta zajmuje się grafiką, rysunkiem, ilustracją i plakatem. Zawodowo związany z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, gdzie naucza techniki druku artystycznego, i podstaw projektowania.
       Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, następnie Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wielokrotnie wystawiał już swoje prace, w tym m.in. jako GORE77 będąc autorem plakatów, okładek płyt i materiałów promocyjnych dla zespołów muzycznych sceny alternatywnej.
       Wracając do dzieł Janusza Kozaka chcemy zwrócić uwagę na głęboką świadomość twórczą samego artysty i konsekwentnie realizowaną drogę w zgłębianiu obranych przez niego tematów, jak również na wszechstronność i bogactwo podejmowanych środków wyrazu.
       O swojej wystawie Janusz Kozak pisze krótko:
       „Na wystawę Rzeczy składają się aktualne cykle tematyczne, nad którymi pracuję lub do których powróciłem. Mieszanina rysunku, malarstwa i grafiki.
       Tradycyjnie tematem przewodnim jest człowiek i refleksja nad tym co ważne, ulotne i ostateczne.”
      
      
      
      
Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama