UWAGA!

Salon Elbląski szuka artystów

 Elbląg, XXVI Salon Elbląski, 2011 r.
XXVI Salon Elbląski, 2011 r. (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Od ostatniego Salonu Elbląskiego mijają właśnie dwa lata, a to oznacza, że w tym roku czeka nas kolejna odsłona tej najważniejszej dla elbląskiego środowiska plastycznego wystawy. W tym roku charakter wystawy będzie szczególnie wyjątkowy, gdyż przed nami 30. Jubileuszowy Salon Elbląski.

Elbląskie Salony organizowane od 1968 roku corocznie, a od lat 80. w cyklu biennalowym. Przez 50 lat funkcjonowania stały się najpoważniejszą cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawy te gromadzą prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, które niejednokrotnie tylko podczas Salonu ma okazję do ujawnienia postaw twórczych. Uzupełnieniem odbywającego się co dwa lata Salonu Elbląskiego jest także cykl kameralnych wystaw Elbląg Plastyczny.
      
       Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w 30. Jubileuszowym Salonie Elbląskim, którego wernisaż odbędzie się 04 lipca 2019 r. Wystawa adresowana jest do artystów, związanych z szeroko pojętym środowiskiem elbląskim (urodzonych w Elblągu, zamieszkałych w Elblągu lub związanych z dawnym województwem elbląskim, realizujących w środowisku elbląskim swoje artystyczne projekty).
       Do udziału w wystawie zgłaszać się mogą artyści profesjonalni, tj. absolwenci wyższych uczelni artystycznych, członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Artystów Rzeźbiarzy, ZPAP Polska Sztuka Użytkowa i innych związków twórczych. Organizator dopuszcza zgłoszenie do wystawy także osób tworzących prace artystyczne a niebędących absolwentami uczelni artystycznej lub wydziału artystycznego. Warunkiem jest udokumentowany udział w życiu artystycznym regionu. Prace konkursowe mogą być wykonywane indywidualnie bądź w zespołach artystycznych, w których co najmniej jeden z członków spełnia wyżej wymienione kryteria.
       Na uczestników wystawy czekają, tak jak w poprzedniej edycji, dwie nagrody: publiczności (jest to nagroda finansowa) oraz Rady Programowej działającej przy Galerii EL (nagroda wystawiennicza).
       Na zgłoszenia czekamy do końca marca 2019 roku. Regulamin wystawy I formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Galerii EL.
      
       Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących warunków organizacji „30. Jubileuszowego Salonu Elbląskiego” udziela Wioleta Bizunowicz, e-mail: wioleta@galeria-el.pl, tel. 55 625-67-84. 
Joanna Mierzejewska, CS Galeria EL

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Już tak strasznie na Portelu nudą wieje. .. .coraz ciężej się Was czyta. Nie chodzi mi o powyższy artykuł. Generalnie od dłuższego czasu stajecie się mocno przewidywalni i strasznie nudni. Musicie chyba coś zmienić, bo stanie się tak, że ludzie będą tu wchodzić wyłącznie z przyzwyczajenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  R-ewolucja(2019-02-15)
 • mi sie podoba szata graficzna tej strony, stonowana i czuc w niej jakis kobiecy akcent, przyjemnie sie przeglada, jak w powiedzeniu nie wazne co mowisz wazne jak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  plusiknadzis(2019-02-15)
 • A mi się wydaje, że to też kwestia młodych i niedoświadczonych stażystów czy praktykantów, którzy piszą dla Portelu. Nie zawsze artykuły są "ładne i składne", jednak z całym szacunkiem dla tych uczących się. Jednak warto wziąć pod uwagę korekty od starszych kolegów i koleżanek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Olga Kuczyńska (2019-02-15)
 • - korekty od starszych kolegów i koleżanek - Ola, a uchowaj Boże, dopiero byłby śmiech, zażenowanie. .. Albo masz talent, iskrę Bożą, albo idź do szewca ( z całym szacunkiem dla szewców ).
Reklama