UWAGA!

Sezon kulturalny czas zacząć!

Koncert Pawła Orkisza, kolejna projekcja DKF „Hanami - Kwiat Wiśni", koncert Niny Kuźmy - Sapiejewskiej, „Tosca" Pucciniego na żywo z Nowego Jorku i Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych - tak Centrum Spotkań Europejskich Światowid zainauguruje nowy rok kulturalny.

- Jak co roku, zapraszamy elblążan do rozpoczęcia razem z nami nowego sezonu, bo organizowana przez nas od lat Inauguracja Roku Kulturalnego jest dla nas okazją, aby pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Szczególnie serdecznie zapraszamy na dwa koncerty - Pawła Orkisza i Niny Kuźmy - Sapiejewskiej, na które wstęp jest wolny.
       Już 7 października o godzinie 18 na Dużej Sali, będzie można usłyszeć piosenki Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Pawła Orkisza. Z kolei 9 października, o godzinie 18 w Galerii Nobilis, odbędzie się „Koncert Romantyczny" - na fortepianie zagra Nina Kuźma - Sapiejewska.
       Paweł Orkisz jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu „Przechyły"). Od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia - głównie własne – pieśni największych bardów XX wieku. Jest uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego.
       - Śpiewanie ballad jest jak opowiadanie, opisywanie jakichś światów. Każda ballada to w zasadzie taka minihistoria, mikrokosmos. W czasach Internetu i wirtualnych rzeczywistości ludzie nadal ze sobą rozmawiają i chcą siebie słuchać. Bo każdy z nas ma własną opowieść - stwierdził w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej Paweł Orkisz.
       Nieco innym repertuarem będzie czarować słuchaczy słynna polska pianistka Nina Kuźma - Sapiejewska. W trakcie „Koncertu Romantycznego" będzie można usłyszeć utwory Chopina, Schuberta, Schumanna, Gottschalka i wiele innych. Wejściówki na koncerty dostępne są w kasie Centrum Światowid.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama