UWAGA!

Sienkiewicz i Szykulska w "Klimakterium"

Elbląg, Sienkiewicz i Szykulska w "Klimakterium"

„Klimakterium... i już" to coś między kabaretem, musicalem a farsą. Co dokładnie, elblążanie będą mieli okazję przekonać się 14 maja w Teatrze Dramatycznym. Na spektakl warszawskiego Teatru Rampa są jeszcze bilety na godzinę 17:30.

„Klimakterium... i już" to udana próba literacka znanej aktorki estradowej Elżbiety Jodłowskiej, która chce aby temat - tabu dotyczący wielu kobiet, potraktować z dystansem, dozą humoru i zabawy. Bohaterkami są cztery kobiety: właścicielka luksusowego lumpeksu, „Matka Polka” z Rzeszowa, była dziennikarka i feministka. Cztery różne typy kobiet, cztery różne charaktery, mające różne problemy życiowe, ale jeden wspólny - klimakterium.
     O tym problemie mówią i również śpiewają, bo w sztuce tej jest kilkanaście znanych piosenek z muzyką m.in. takich kompozytorów, jak Ryszard Poznakowski, Jerzy Kilar, Juliusz Loranc, Włodzimierz Korcz, do których na użytek przedstawienia nowe teksty napisali m.in.: Artur Andrus, Katarzyna Lengren, Marcin Wolski, Maciej Szwed, Andrzej Waligórski, Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski z kabaretu „ Czyści jak łza", a także sama autorka „Klimakterium" Elżbieta Jodłowska.
     Spektakl zbiera w Polsce znakomite recenzje. O jego walorach może świadczyć fakt, że każde przedstawienie kończy się owacją na stojąco, a bilety w warszawskim Teatrze Rampa są wyprzedane do końca tego roku.
     Reżyserem spektaklu jest znany elbląskiej publiczności Cezary Domagała, scenografię i kostiumy zaprojektowała Tatiana Kwiatkowska z Kabaretu Olgi Lipińskiej, a choreografią zajął się Tomasz Tworkowski, znany między innymi z „Dziennika” Jacka Fedorowicza.
     Na scenie występują znakomite polskie aktorki: Krystyna Sienkiewicz, Ewa Szykulska, Elżbieta Jodłowska i Grażyna Zielińska.
     14 maja spektakl „Klimakterium... i już" zostanie zaprezentowany w elbląskim Teatrze Dramatycznym o godz. 17.30 i 20.30. Bilety w cenie 60 i 55 zł są do nabycia w kasie teatru.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama