UWAGA!

Słoneczne teatralia

Szkoła Podstawowa nr 23 Elblągu i Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „Karan” organizują już po raz czwarty Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków „Słoneczne teatralia”. Przegląd odbędzie się we wtorek 21 listopada w godz. 9-11 w sali kina Światowid.

- Celem imprezy jest pokonywanie barier w bezpośrednich kontaktach dzieci zdrowych i tych z niepełnosprawnościami, kształcenie wyrozumiałości i zrozumienia dla mniej sprawnych rówieśników, tolerancji między dziećmi i rozbudzanie poczucia estetyki poprzez obcowanie ze sztuką sceniczną - mówi Joanna Kanikuła, nauczycielka SP 23 i koordynator imprezy.
     W tym roku w przeglądzie wystąpią dzieci z klas integracyjnych szkół podstawowych nr 6, 23 i 25, ze szkoły w Jegłowniku oraz uczniowie ośrodków szkolno-wychowawczych nr 1 i 2, a także zespół teatralny Karan działający przy Szkole Podstawowej nr 23. Osiem zespołów prezentować będzie bajki, baśnie i legendy, m.in. „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Milek kłamczuch”, „Jaś i Małgosia”, „Legenda o złotym węgorzu” - z podkładem muzycznym i scenografią. Pomiędzy występami przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.
     Patronat nad imprezą objęła Barbara Dyrla, pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Osób Niepełnosprawnych. Sponsorami nagród są Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Elbląskie Zakłady Energetyczne Energa SA.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama