UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Słowacki. A jednak zachwyca...

Elbląg, Słowacki. A jednak zachwyca...
fot.wikipedia.org.pl

Młodzieżowy Dom Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Elblągu zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I Festiwalu Szkolnych Inscenizacji Dramatów Juliusza Słowackiego. Odbędzie się on 27 marca 2010 r., wiec czasu na przygotowanie repertuaru jest sporo.

– Mamy nadzieję, że zabawa w teatr przybliży życie i twórczość tego artysty, wszak w tym roku obchodziliśmy dwusetną rocznicę jego urodzin – mówi Marta Makowska z MDK. – Chcemy też zachęcić młodzież do twórczego odczytania dramatów, być może odkryje ona coś nowego, wcielając się w rolę reżysera, aktora czy scenografa. Zależy nam na tym, by to właśnie młodzież od początku do końca była realizatorem tego przedsięwzięcia. Zapraszamy koła teatralne i zespoły klasowe.
       Organizatorami festiwalu są Młodzieżowy Dom Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu.
       Szkoły przystępujące do przeglądu mogą być reprezentowane najwyżej przez dwa zespoły lub grupy teatralne. Jeden zespół lub grupa teatralna może zaprezentować tylko jedną inscenizację. Przedmiotem inscenizacji może być dowolnie wybrany fragment dramatu Juliusza Słowackiego, czas inscenizacji nie może przekroczyć 15 minut.
       Przedstawienia oceniać będzie jury wg kryteriów: trafność doboru fragmentów dramatu do możliwości aktorskich wykonawców, sposób adaptacji scenicznej, wykonanie (kultura słowa, ruch, gest), pomysłowość: kostiumy, scenografia, muzyka.
       Organizatorzy zapewniają nagrody i wyróżnienia oraz możliwość promocji nagrodzonych spektakli w mediach elbląskich.
       Zgłoszenia do przeglądu należy przesłać pocztą – Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, 82-300 Elbląg lub drogą elektroniczną – mdk@mdk.elblag.pl do 1 marca 2010 r.
       Informacji o festiwalu udzielają Nina Dziwniel-Stępka, Marta Makowska i Grażyna Kacprzak – tel. 055 233 48 34.
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama