UWAGA!

Spójrzcie na mnie inaczej

Taką nazwę miał Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży Romskiej, który rozstrzygnięto w sobotę w Galerii EL. W uroczystości podsumowania plastycznej twórczości Romów uczestniczył Stanisław Stankiewicz, prezydent Romów w Europie, a gospodarzy Elbląga reprezentowali Artur Zieliński, wiceprezydent miasta i Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Jury konkursu oceniło 157 prac 87 uczestników z Irlandii, Niemiec, Szwecji, Czech i Polski. Pierwszą nagrodę przyznano Wiolecie Buriańskiej z Zawiercia, drugą Wirginii Demeter z Wupertalu (Niemcy), a trzecią Wiktorii Gębka z Elbląga. Wyróżnienia przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu otrzymali Marcin Szafrański z Moniek oraz Ramona i Monika Paczkowskie z Elbląga. Prezydent Elbląga wyróżnił pracę Rogera Laskowskiego ze Świecia, a organizatorzy konkursu Monikę Głowacką z Elbląga. Było też 1000 słodkich serduszek dla dzieci romskich od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 z Elbląga.
     - Wśród wielu krajów, w których mieszkają Romowie, Polska jest jedynym, w którym mamy dwa festiwale muzyczne - w Gorzowie i Ciechocinku - mówi Stanisław Stankiewicz, prezydent Romów w Europie. - Elbląski konkurs jest przykładem innych imprez, w których Romowie mogą wykazać się innymi talentami twórczymi. Wystawa prac i podsumowanie konkursu w przepięknym wnętrzu Galerii EL to dodatkowe atuty tego konkursu. W imieniu Rady Romów dziękuję władzom samorządowym Elbląga za okazywaną przychylność i wzorową współpracę z Romami. Elbląg w tym działaniu może być przykładem dla innych samorządów w Polsce - podkreśla prezydent Stankiewicz.
     Relacja Marty Hajkowicz:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama