UWAGA!

Spotkanie z elbląskim autorem

 
Elbląg, Ryszard Tomczyk,
Ryszard Tomczyk, fot. nadesłana

Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę, 10 października o godz. 16 na spotkanie w cyklu „O sztuce pisania” z elbląskim autorem Ryszardem Tomczykiem. Rozmowa dotyczyć będzie m.in. jego najnowszej książki pt. „Szkice literackie i felietony”. Wstęp wolny.

Ryszard Tomczyk – malarz, rysownik, teoretyk oraz krytyk sztuki i literatury, pisarz, publicysta. Urodził się w 1931 r. w Radomiu. Od 1953 r. nieprzerwanie związany jest z Elblągiem.
       Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Doktorat z zakresu teatrologii uzyskał na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów.
       Elblążanom znany jest przede wszystkim jako pisarz, publicysta, krytyk literacki i teatralny, artysta malarz i animator kultury. Jest autorem przeszło 20 książek, około 700 recenzji i szkiców teatralnych. W 2011 r. został mianowany Honorowym Obywatelem Elbląga.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama