UWAGA!

Spotkanie z Eustachym Rylskim

W środę o godz. 19 w ramach organizowanego przez Światowid Tygodnia z „Rzeczpospolitą” gościem red. Krzysztofa Masłonia z „Rzeczpospolitej” będzie Eustachy Rylski, autor powieści „Warunek”, według Masłonia - najlepszej polskiej powieści roku 2005.

Eustachy Rylski jest prozaikiem, dramaturgiem i scenarzystą. Jako 40-latek zadebiutował w 1984 r. dyptykiem powieściowym pt. „Stankiewicz. Powrót”, bardzo dobrze przyjętym przez krytykę i publiczność (nagroda za debiut tygodnika „Literatura”). Wydany w 1987 r. zbiór opowiadań „Tylko chłód” wyróżniono Warszawską Premierą Literacką, zaś „Człowiek w cieniu” otrzymał Nagrodę im. Józefa Mackiewicza.
     - Ukazała się najpiękniejsza polska powieść napisana po 1989 roku. Pozornie historyczna, naprawdę współczesna: o honorze, męstwie, przyjaźni, wierności. O miłości czy jej braku. O wojnie, o Rosji, o Polsce. Po trzykroć o Polsce - napisał o powieści „Warunek” Krzysztof Masłoń.
     Spotkanie z Eustachym Rylskim odbędzie się w kinie Światowid - Kameralne. Po spotkaniu, o godz. 20 rozpocznie się projekcja filmu „Broken flowers” w reżyserii Jima Jarmuscha.
     O filmie: Don leczy właśnie rany po rozstaniu ze swoją dziewczyną Sherry, gdy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od pewnej kobiety. Kobieta informuje go, że ma on 19-letniego syna. Jego najbliższy przyjaciel i jednocześnie detektyw-amator Winston przekonuje Dona, by poszukał rozwiązania zagadki u swych dawnych kochanek.
     Scenariusz i reżyseria Jim Jarmusch. Obsada: Bill Murray, Jessica Lange, Sharon Stone, Julie Delpy.
     Produkcja: USA.
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama