UWAGA!

Spotkanie z poetką Zazą Wilczewską

Elbląg, Spotkanie z poetką Zazą Wilczewską

W czwartek, 27 października o godz 17 w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie autorskie z poetką Zazą Wilczewską. Wstęp wolny.

Zaza Wilczewska - urodziła się w Inowrocławiu, mieszka w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1976-91wicedyrektor i dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie. Opublikowała cztery zbiory wierszy: ,,Szelest czasu” (2001), ,,Między słowami” (2006), ,,Fragmenty” (2009), ,,Trwać poza rajem” (2015), powieść ,,Lunia” (2004) oraz zbiór opowiadań ,,Wyjęte z milczenia” (2008) i ,,Szkice po-sopockie” (2013). Od 2006 roku w Związku Literatów Polskich. Zdobywczyni pierwszej nagrody w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim FSON. W 2015 roku na Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA 2015 zdobyła wyróżnienie za tomik wierszy ,,Trwać poza rajem”.
       - W swoich wierszach opisuje swoje doświadczenia życiowe, skupiając się głównie na fizycznych i duchowych aspektach istnienia. Jej utwory pisane są sercem. Poezja ta pozwala odpocząć od zgiełku i chaosu panującego w świecie” – tak poezję Zazy Wilczewskiej opisuje Aleksandra Rymkiewicz z Działu Literatury dla Dorosłych Biblioteki Elbląskiej.
      
       Więcej informacji:
       Dział Literatury dla Dorosłych
       ul. Zamkowa 1
       (55) 625 60 17
       literacka@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Na pewno będzie ciekawie. Aby tylko prowadzącą spotkanie była pani Rymkiewicz. Jak widze zawsze stara sie zapraszać ciekawe osoby w różnym wieku z kręgu literatury i poezji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    maturzystka(2016-10-27)
Reklama