UWAGA!

Sukces elbląskiej orkiestry w Kwidzynie

Elbląg, W roli solistów wystąpili- dyrektor orkiestry Paweł Kukliński oraz gościnnie skrzypek Andrzej Kacprzak, obaj aktualni wykładowcy gdańskiej Akademii Muzycznej.
W roli solistów wystąpili- dyrektor orkiestry Paweł Kukliński oraz gościnnie skrzypek Andrzej Kacprzak, obaj aktualni wykładowcy gdańskiej Akademii Muzycznej. Fot. Marzena Górka (nadesłane)

Elbląska Orkiestra Kameralna z miesiąca na miesiąc powiększa grono swoich widzów i słuchaczy. Sukcesem zakończył się koncert utworów Antonio Vivaldiego w Kwidzynie. Dzięki temu jest szansa na dalsza współpracę i koncerty.

Elbląska orkiestra wystąpiła w Teatrze Miejskim w Kwidzynie z adekwatnym do aury programem. W odnowionym wnętrzu teatru zaprezentowano bowiem w miniony czwartek „Pory roku” Antonio Vivaldiego. Dynamiczne takty barokowe rozgrzały widownię do tego stopnia, że nie straszne były nawet śnieżne zaspy i siarczysty mróz na zewnątrz. W roli solistów wystąpili- dyrektor orkiestry Paweł Kukliński oraz gościnnie skrzypek Andrzej Kacprzak, obaj aktualni wykładowcy gdańskiej Akademii Muzycznej. Muzycy wykonali jeszcze Tamburettę Adama Jarzębskiego oraz Orawę Wojciecha Kilara. Szczególnie Vivaldi w wykonaniu elbląskiej orkiestry uwiódł kwidzyńską publiczność i nie mogło się obejść bez bisów. Organizatorzy kwidzyńskiego koncertu zdradzili, że licznie zgromadzona publiczność na koncercie elbląskiej orkiestry była porównywalna z koncertem słynnego Wojciecha Rajskiego. Wielu miejscowych melomanów przyznało również, że często uczestniczy także w koncertach naszej orkiestry, które odbywają się w Elblągu.
       Aplauz i słowa uznania dla młodej formacji kameralnej z Elbląga sprawiły, że podjęto już wstępne rozmowy na temat dalszej współpracy z Kwidzynem. Orkiestra została zaproszona na kolejne koncerty latem przyszłego roku. Mają się one odbyć w nowo zaaranżowanej scenerii na placu przed teatrem lub w kwidzyńskiej katedrze.
      
Leszek Sarnowski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ostatnia doba w wykonaniu Słoniny: przelew 600zł premii pracownikom Urzędu, maile z biura prasowe - pani Urbaniak zasypała ludzi prośbami o głosowanie na "naszego" prezydenta, pan Wróblewski zwołał naradę i rozkazał dyrektorom m. in. wodociągów straszenie ludzi zwolnieniami jak nie zagłosują na Słoninę, pani Korzeniowska obdzwaniała szkoły rozkazując, że mają być dziś zwożone dzieci na starówkę pod choinkę. .. litości! czy My nie widzimy, że Układ się broni. i teraz na koniec - Naczelnicy wynoszą na ten weekend dokumenty z urzędu. .. aby później było trudniej zacząć pracę na wypadek wygranej Nowaczyka, to już sprawa dla prokuratora. .. .
 • Ktoś tutaj chyba ma obsesję. .. Życzę zdrowia i odpoczynku.
 • Nie dostaliśmy żadnych nagród to totalna bzdura(chociaż przydałyby się) Nikt nikogo nie straszy. Przeciwnicy Słoniny ze strachu zwariowali.
 • A co do Orkiestry to należałoby przypomnieć jak PO walczyła z Prezydenten Słoniną, żeby nie powoływqać orkiestry i są na to dowody.
 • ciekawe kto tu trzęsie portkami, dziś wśród mieszkańców Elbląga były rozsyłane sms'y o treści cytat: "Konkrenty Prezydent www. henryk-slonina. pl Sprawdź go!Prześlij dalej". Panie Prezydencie retusz na rozwieszonych zdjęciach Panu już nie pomoże, i lat Panu nie ubędzie. A te sms'y o czymś świadczą-czyżby bał się Pan przegranej i chwyta sie Pan już wszystkiego. ..
 • odliczanie do końca rządów Słoniny trwa. .. .w poniedziałek 6 grudnia skończy się w Elblągu komuna
 • tak a propo's powyższych komentarzy, co to ma wspólnego z "udanym" występem orkiestry i całym artykułem? nie zależnie od wyników wyborów orkiestra pewnie będzie grała dalej. nie rozumiem powiązania!
 • Zastanawiam się czy w budżecie Nowaczyka brana była Orkiestra Kameralna czy wszystkie pieniądze zostaną wydane na stadion. Pamiętać trzeba, że w naszym mieście jest wielu miłośników muzyki poważnej, która jest niezwykle piękna i niezbędna. Dlatego zadaję pytanie kiedy i gdzie wybudowany zostanie gmach pod ( mam nadzieję ) Filharmonię, która w naszym mieście jest potrzeba i pożądana przez inną rzeszę społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miś Pyś.(2010-12-06)
Reklama