UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szanujcie artystów swoich

 
Elbląg, Młodzi wokaliści z Elbląga i Głogowa ramię w ramię, głos w głos prezentowali się na scenie elbląskiego teatru
Młodzi wokaliści z Elbląga i Głogowa ramię w ramię, głos w głos prezentowali się na scenie elbląskiego teatru (fot. Michał Skroboszewski)

Wydawać by się mogło, że kolędy i piosenki świąteczne to temat oklepany, mało atrakcyjny. Jak się okazało – nic bardziej mylnego. Świetne aranżacje, muzyka na żywo, a przede wszystkim talent i ciężka praca młodych wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz z głogowskiego Studia Talentów sprawiły, że tematyka ta nabrała pewnej lekkości i uniwersalności. Zobacz zdjęcia z koncertu pt. "W pewien styczniowy wieczór...", który odbył się w elbląskim Teatrze im. Sewruka.

Widowisko, którego pełna nazwa to "W pewien styczniowy wieczór", odbyło się we wtorkowy (10 stycznia) wieczór, w elbląskim Teatrze im. Sewruka.
       - Trudno wymyślić scenariusz do Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej, że zależało mi na tym, by nie powielał on przedstawień kolędniczych – mówiła Nina Dziwniel – Stępka, autorka scenariusza, a także prowadząca Mini Studio Gier Dramatycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. - W tym roku postanowiliśmy poszerzyć tę formułę, dodaliśmy piosenki związane ze Świętami Bożego Narodzenia i nie tylko. Chodziło nam o to, by ten dzisiejszy koncert, to dzisiejsze widowisko przekazało takie treści, jak nadzieja, miłość i radość z tego, że jesteśmy razem.
       To ostatnie było widać zwłaszcza wśród dzieci oraz młodzieży, którzy pojawili się na scenie.
       - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że udało się zrobić wspólny koncert z dziećmi z Polski, z jej drugiego krańca. Dziś czułam ogromną adrenalinę, już w momencie, gdy postawiłam pierwszy krok na scenie wiedziałam, że będzie dobrze. Dzieciaki dały z siebie wszystko, była energia i radość – mówiła Katarzyna Panicz, pomysłodawczyni dzisiejszego widowiska, a także prowadząca Szalone i Szalone Małolaty w Młodzieżowym Domu Kultury.
       Za wszystkim, co piękne, kryje się ogrom pracy wielu ludzi. W tym przypadku było to około sto osób – muzycy, wokaliści, ich instruktorzy, choreograf, a także osoby związane z obsługą techniczną.
       - Już trzy tygodnie przed świętami próby odbywały się codziennie – opowiadała Katarzyna Panicz. - Natomiast w momencie, gdy tylko skończyły się święta spotykaliśmy się dzień w dzień, po sześć godzin.

  Elbląg, Katarzyna Panicz (po prawej) oraz Nina Dziwniel- Stępka, w otoczeniu młodzieży i dzieci
Katarzyna Panicz (po prawej) oraz Nina Dziwniel- Stępka, w otoczeniu młodzieży i dzieci (fot. Michał Skroboszewski)

Cztery dni przed koncertem przyjechali goście z Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Skąd młodzi ludzie z południa Polski wzięli się w Elblągu?
       - Poznaliśmy się wrześniu, w Lido di Jesolo, na festiwalu Orfeusz w Italii. Powiem szczerze, że coś takiego zdarzyło się w mojej karierze po raz pierwszy - opowiadała Dorota Drozd, instruktorka głogowskich wokalistów. - Spotkaliśmy się jako rywale, ale młodzież złapała ze sobą kontakt i zaprzyjaźniła się ze sobą w pół godziny, zresztą tak samo jak my, trenerki. Dzieci kibicowały sobie nawzajem, wspierały się, cieszyliśmy się ze swoich wzajemnych sukcesów.
       Głogowianie na początku ćwiczyli u siebie. Jak tłumaczyła Dorota Drozd to był dopiero pierwszy etap przygotowań. Drugim była praca na miejscu.
       - Trzeba było jeszcze zgrać wszystkich, nauczyć ich współbrzmieć razem, więc to były ciężkie cztery dni. Dzieci są jednak bardzo pracowite i zdolne. U nas, na Dolnym Śląsku, mówi się, że pracowały jak górnik – mówiła z uśmiechem Dorota Drozd, tuż po koncercie. - Myślę, że to przyniosło rezultat, nikt nie odpuszczał, wiedzieliśmy, że nawet jeśli brakuje nam sił trzeba pracować, bo to daje efekty. To, że mogliśmy się dzisiaj spotkać to coś fantastycznego. Macie tu super artystów, dbajcie o nich.
       Efekt wzmocniła muzyka, a tej nie zabrakło oryginalności. Zadbał o to Bartek Krzywda, twórca aranżacji, który od wielu lat współpracuje z Szalonymi i Szalonymi Małolatami z elbląskiego MDK. To dzięki jego pracy "Lulajże Jezuniu", "Hej kolęda, kolęda", czy niekoniecznie świąteczna, ale pozostająca w klimacie piosenka "Wznieś serce nad zło", zabrzmiały zupełnie inaczej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wszystkie utwory zagrali profesjonalni muzycy, związani z placówką, a także i ci, których na co dzień można posłuchać w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej.
       Na sali nie zabrakło władz samorządowych, którym "za przybycie i wsparcie" dziękowała Edyta Lichacz, dyrektor elbląskiej placówki. 
       Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szalone Małolaty. Jego prezes - Monika Patra - Więckowska - słowa uznania skierowała w stronę twórców widowiska oraz gości z Głogowa.
       -  Szczególne podziękowania kieruję do dzieci, za pracę jaką wykonały, energię, otwartość na sztukę - mówiła. - Rodzicom, członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie i współpracę przy realizacji wspólnych projektów. Nasze Stowarzyszenie powstało po to, by wspierać młode talenty, które poprzez sztukę wyrażają siebie a nam, odbiorcom, dostarczają wiele emocji i wzruszeń. Cieszymy się, że wspierając rozwój artystyczny możemy mieć wpływ na wychowanie naszych dzieci i myślę, że w dzisiejszych czasach takie działania mają ogromną wartość.  Dziękuję również pani Dorocie Drozd, to dla nas wielki zaszczyt, że przyjęła zaproszenie do udziału w naszym koncercie. 
       Współorganizatorem wydarzenia był również Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. W obsadzie znalazły się zespoły z elbląskiego MDK, czyli Szalone i Szalony Małolaty oraz młodzież z pracowni Mini Studio Gier Dramatycznych. Zagrał zespół muzyczny w składzie: Bartek Krzywda – instrumenty klawiszowe, Marcin Gawdzis – trąbka, Szymon Zuehlke – saksofon, Piotr Mazurowski – gitara basowa, Paweł Batycki – perkusja, Joanna Dreger – flet poprzczny, Wojciech Haza – klarnet, Beata Wojtowicz – Rodak – skrzypce 1, Dorota Sulich – Czarnocka – skrzypce 2, Michał Piwowarczyk – altówka, Mariusz Mruczek – wiolonczela. Gościnnie wystąpiła grupa wokalna ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie oraz Tomasz Steńczyk. Autorką scenariusza jest Nina Dziwniel - Stępka, która wraz z Katarzyną Panicz zajęła się również reżyserią. Ta ostatnia odpowiada również za przygotowanie wokalne. Aranżacje muzyczne utworzył Bartosz Krzywda, a choreografię Marta Brozdowska. Kostiumy są dziełem Agnieszki Kwiecień, natomiast scenografia Katarzyny Smeji - Skulimowskiej. Reżyserią światła zajął się Kazimierz Kowalski. Realizatorami dźwięku byli: Jakub Cwil oraz Jakub Kasin.
      
      

Patronat nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Przepiękny koncert. Kto był ten wie :)
 • rewelacyjne widowisko, wiele talentów, serdeczne gratulacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  oglądający(2017-01-11)
 • Kto nie był, ma czego żałować.
 • Żałuję, że nie byłam, ale powaliło mnie przeziębienie. Szkoda, że koncert nie był rejestrowany.
 • Dzieciaki dały czadu, cieszę się że mogłem obejrzeć to niesamowite widowisko! Mam nadzieję że w przyszłości już nie pojawią się postacie, które (prawie skutecznie) próbowały zrobić wszystko, by do tego koncertu nie doszło. Oczywiście największą ironią było to, że na koniec otrzymały jeszcze podziękowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  Pankracy 13(2017-01-11)
 • Gratulacje, takiego Koncertu jeszcze w Elblągu nie było.
 • Było wspaniale! Podziękowania dla wszystkich twórców :-) Tylko. .. , kto daje kwiaty prezydentowi na takiej imprezie? Ale prezydent wyszedł z tej gafy znakomicie :-)
 • Dzieciaki dały czadu, cieszę się że mogłem obejrzeć to niesamowite widowisko! Mam nadzieję że w przyszłości już nie pojawią się postacie, które (prawie skutecznie) próbowały zrobić wszystko, by do tego koncertu nie doszło. Oczywiście największą ironią było to, że na koniec otrzymały jeszcze podziękowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  Pankracy 13(2017-01-11)
 • Super koncert pełen emocji wzruszeń a przede wszystkim utalentowanych dzieciaków. Gwiazdami tego wydarzenia artystycznego były dzieciaki, które od wielu tygodni przygotowywały się profesjonalnie do koncertu. I boli mnie to i jestem zażenowana. .. .. że ktoś na siłę chciał zrobić na tym koncercie Pana prezydenta bohaterem. On sam również był zażenowany, zakłopotany- ale wyszedł z twarzą z kłopotliwej sytuacji.
 • E tam, są ważniejsze problemy. Nie ma co histeryzowac
 • Kwiaty były dla prezydenta w podziękowaniu, że dzięki jego istotnej pomocy koncert mógł się odbyć. Bez prezydenta by się po prostu nie odbył. I było warto, bo dzieciaki były cudowne.
 • Koncert był rejestrowany i wkrótce będzie można kupić płytę:).
Reklama