UWAGA!

Sztuka dla życia

Elbląskie Stowarzyszenie Kulturalne "VIVA-ART" wspólnie z organizacjami pozarządowymi z Zielonogradzka i Kaliningradu realizuje projekt "Sztuka dla życia". Bierze w nim udział młodzież niepełnosprawna, a także rodzice i terapeuci.

Głównym rosyjskim partnerem jest Społeczna Organizacja Wsparcia i ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruczejok z nadbałtyckiego Zielonogradzka. Projekt "Sztuka dla życia" ma charakter integracyjny i jest adresowany do szerokich grup młodzieży niepełnosprawnej, ich rodziców i wychowawców - terapeutów.
     - Chcemy naszymi działaniami objąć możliwie szeroką reprezentację społeczności lokalnych z regionów przygranicznych, zainteresowanych tą problematyką. Mam nadzieję, że udział w tych integracyjnych działaniach umożliwi młodzieży nawiązanie bezpośrednich i trwałych kontaktów. Pozwoli również wypracować system twórczej współpracy między naszymi pozarządowymi organizacjami. A w przyszłości sprawi, że będą realizowane kolejne przedsięwzięcia, zmierzające do pełniejszej wymiany grup młodzieżowych na obszarze przygranicznym - mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu.
     Projekt obejmuje takie działania, jak: plener plastyczny, szkolenia specjalistyczne w Elblągu, Kaliningradzie i Zielonogradzku. Na początek ponad 30 osób weźmie udział w międzynarodowym plenerze plastycznym na Mierzei Wiślanej. Bardzo ważne jest i to, że tym razem spora grupa elbląskiej młodzieży wraz ze specjalistami zajmującymi się terapią poprzez sztukę pojedzie do leżącego nad Bałtykiem kurortu w Zielonogradzku. Weźmie tam udział w integracyjnych warsztatach artystycznych. Odbędzie się również prezentacja prac plastycznych, które będą stworzone podczas wspólnych działań. Najciekawsze zostaną wystawione w Elblągu oraz w Kaliningradzie i Zielonogradzku.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama