UWAGA!

Sztuka gestu

Elbląg, Sztuka gestu
fot. nadesłana

W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” odbędzie się wiele niesztampowych spotkań i wydarzeń, jednym z nich będzie happening pod hasłem Sztuka gestu.

- Wykreujmy wspólnie miejsce, w którym spontaniczna ekspresja (każdy ją ma!) może się swobodnie wyrazić – mówi Paula Załuska z CSE „Światowid” - Spontaniczność, emocje i naturalna potrzeba działania to bardzo urodzajne podłoże do twórczych aktów kreacji.
       Ideą happeningu jest zwrócenie uwagi na potrzebę twórczości, którą nosi w sobie każdy człowiek. Każdy, a więc od dziecka, przez nastolatka i dorosłego, po seniora. Nasze działania mają charakter integracyjny. Pomijamy stereotypy i bariery. Do wzięcia udziału w akcji CSE „Światowid” zaprasza wszystkich zainteresowanych sztuką gestu i ciekawych nieszablonowej formuły wydarzenia.
       Happening artystyczny będzie oparty o technikę action painting. To technika daleka od wymuskanych prac, action painting to energiczne ruchy, swobodne formowanie materii, wykorzystanie przypadkowych efektów uzyskanych przez np. kapanie i rozlewanie farby na podłożu. To proces spontanicznego przelania na płótno uczuć i emocji, bez oceny efektu.
       Do dyspozycji uczestników będą materiały plastyczne i narzędzia. Wstęp wolny. Jedyne co trzeba ze sobą zabrać to otwartość i chęć twórcza.
       Happening odbędzie się w sobotę, 26 listopada od godz. 12 do 14 w holu głównym CSE „Światowid” w Elblągu.
      
       Patronat Honorowy nad Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
       Zadanie zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
       Główny Partner - Grupa Lotos SA
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama