UWAGA!

Targi dziecięcej książki

11 października w centrum kultury Światowid odbędą się - po raz pierwszy w naszym mieście - Elbląskie Targi Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Ich uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, bibliotekarze i zaproszeni goście, w sumie ok. 1200 osób.

- Celem targów jest zwiększenie zainteresowania książką oraz promocja czytelnictwa wśród najmłodszych - wyjaśnia Edyta Machul z centrum kultury Światowid. - Na gości będzie czekać mnóstwo atrakcji. Będą stoiska promujące czytelnictwo, przygotowane przez biblioteki szkół podstawowych. Znajdą się na nich m.in. książki i czasopisma najczęściej czytane przez uczniów, książki, z których biblioteka jest najbardziej dumna, itd. Najbardziej pomysłowe stoiska otrzymają nagrody finansowe na zakup książek do biblioteki. Będzie także wystawa pojazdów Pana Samochodzika, zaś na Placu Kazimierza Jagiellończyka będzie można podziwiać wozy bojowe 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Będzie także wystawa poświęcona życiu i twórczości Zbigniewa Nienackiego, na którą złożą się rękopisy, listy, zdjęcia, przedmioty należące do pisarza.
     Targi są bowiem jednym z punktów projektu „Nienacki znany i nieznany” realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Promocja czytelnictwa”. Odbędą się 11 października w godz. od 9 do 15 w centrum kultury Światowid.
     Targom towarzyszyć będą także imprezy, które wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc dla klas. Będą to: projekcje filmu „Pan samochodzik i niesamowity dwór” (godz. 8, 10, 12); przedstawienie teatralne „Włóczęga i baśnie” na motywach scenariusza Wioletty Piaseckiej, przygotowane przez kółko recytatorskie z SP 18 (godz. 9.30, 11); spotkania autorskie z wróżką i bajkopisarką Wiolettą Piasecką oraz wspólne czytanie bajek (godz. 9, 10, 12). Informacje oraz rezerwacja miejsc - tel. 055 611 20 83.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama