UWAGA!

Targi z Nienackim w tle

 Elbląg, Targi z Nienackim w tle
(fot. Paweł Serocki)

W środę 11 października w Światowidzie odbyły się Elbląskie Targi Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - po raz pierwszy w naszym mieście. Uczestnikami targów byli uczniowie szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, bibliotekarze i zaproszeni goście. Zobacz fotoreportaż.

Były stoiska promujące czytelnictwo, przygotowane przez biblioteki szkół podstawowych. Znalazły się na nich m.in. książki i czasopisma najczęściej czytane przez uczniów, książki, z których biblioteka jest najbardziej dumna.
     Na Placu Kazimierza Jagiellończyka można było podziwiać wozy bojowe 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (i doszukiwać się ich podobieństwa do pojazdu pana Samochodzika z powieści Zbigniewa Nienackiego). Była także wystawa poświęcona życiu i twórczości Zbigniewa Nienackiego, na którą złożyły się rękopisy, listy, zdjęcia, przedmioty należące do pisarza.
     Targi były jednym z działań projektu „Nienacki znany i nieznany” realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama