UWAGA!

Taukersi zagrają na wojskowym festynie

 Elbląg, Zespół Taukers
Zespół Taukers (fot. Paweł Serocki).

Zespół Taukers działający przy parafii franciszkańskiej pw. św. Pawła Apostoła wystąpi podczas dzisiejszego (14 września) festynu wojskowego. Początek grania o godz. 17.

Dziś swoje 88 urodziny obchodzi 16 pomorska Dywizja Zmechanizowana. Z tej okazji o godz. 14 na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej 16 Batalionu Dowodzenia (róg ulicy Królewieckiej i Piłsudskiego) rozpocznie się festyn dla elblążan. Jedną z atrakcji będzie występ zespołu Taukers.
     Grupa powstała na bazie dziecięcej scholki działającej przy kościele św. Pawła Apostoła w Elblągu. Dołączyła do niej również grająca w tym kościele młodzież.
     - Mieliśmy dylemat, czy występować nadal jako schola, czy jako zespół z nazwą - opowiada o. Mateusz. - Zwyciężyła druga opcja. No i zaczęły się problemy. Wszyscy zastanawialiśmy się nad odpowiednią nazwą. Padały różne propozycje, aż w końcu zostały dwie najpoważniejsze: Gabriel i Taukers. Odbyło się głosowanie i wygrał Taukers.
     Jak wyjaśnia o. Mateusz, nazwa pochodzi od TAU, litery z alfabetu hebrajskiego, którą podpisywał się św. Franciszek. Znak TAU stał się z czasem symbolem franciszkańskim (wywodzi się z Pisma Św., gdzie - w księdze Ezechiela - jest znakiem, którym oznaczeni będą zbawieni).
     - Skoro scholka wywodzi się i działa w parafii franciszkańskiej, stąd wykorzystanie TAU w nazwie jest jak najbardziej uzasadnione - dodaje.
     Zespół Taukers nagrał pierwsza płytę zatytułowaną „Zawsze z nami”. Krążek zawiera 13 utworów, z czego większość jest już znana z koncertów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama