UWAGA!

Teatr na Polach Mokotowskich

Teatr Dramatyczny w Elblągu został zaproszony do udziału w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Dziecięce Lato Teatralne w Warszawie. Wszystkie spektakle prezentowane będą w plenerze - na Polach Mokotowskich - od 5 lipca do 23 sierpnia.

Spektakle grane będą zawsze w środę o godz. 11, są bezpłatne i dostępne dla każdego. W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć następujące spektakle: 5 lipca - „O smoku i królu leniuchu” w wykonaniu Teatru Tajlandia z Rzeszowa, 12 lipca - „Baba Jaga” w wykonaniu Teatru Maska ze Słowacji, 19 lipca - „Pinokio” w wykonaniu Teatru MER z Łodzi, 26 lipca -„Pinezkologia” w wykonaniu Teatru Pinezka z Gdańska, 2 sierpnia - „Tajemnica leśnych przyjaciół” w wykonaniu Teatru Promyk z Poznania, 9 sierpnia - „Koziołek Matołek” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, 16 sierpnia -„Metamorfozy” w wykonaniu Państwowego Teatru Lalki Tęcza ze Słupska i 23 sierpnia - „Baśnie braci Grimm” w wykonaniu Teatru Dramatycznego z Elbląga.
     - Pod tym wiele mówiącym tytułem kryje się oryginalne widowisko, którego scenariusz wykorzystuje motywy trzech klasycznych baśni Grimmowskich, w autorskim opracowaniu Bogdana Wąsiela i Grażyny Wydrowskiej - mówi Tomasz Walczak, szef Ośrodka Kultury Teatralnej w elbląskim Teatrze Dramatycznym. - Spektakl utrzymany jest w konwencji zabawy w teatr. Trójka aktorów za pomocą prostych rekwizytów, zmiany elementów kostiumu i parawanu tworzy inscenizacje kolejnych opowieści. Każda z bajek - „Królewna zaklęta w chusteczkę”', „Koza, koźlęta i wilk”', „Czerwony Kapturek” - ma inny nastrój, od poetyckiego do żywiołowo-komicznego, a dramatyczne sytuacje budowane za pomocą prostych działań inscenizacyjnych pobudzają wyobraźnię i tej młodszej, i starszej widowni.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama