UWAGA!

Teatralne warsztaty dla nauczycieli

W maju rozpoczną się warsztaty teatralne dla nauczycieli i animatorów kultury pn. „Teatr z bliska”. Są jeszcze wolne miejsca.

Uczestnicy warsztatów poszerzą swoją wiedzę o sztuce, warsztacie aktorskim, dramie, plastyce w teatrze i technikach pantomimy. Wzbogacą także swoją wiedzę o lokalnych tradycjach i zwyczajach w oparciu o legendy elbląskie przy wykorzystaniu materiału literackiego „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”.
     - Warsztaty „Teatr z bliska” są propozycją skierowaną głównie do absolwentów wcześniej uczestniczących w kursie kwalifikacyjnym pn. „Mój warsztat teatralny” - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej Teatru Dramatycznego w Elblągu, koordynator projektu warsztatowego. - Pierwszeństwo przy naborze mają także pedagodzy uczestniczący ze swoimi klasami w różnych formach edukacji teatralnej, realizowanych przez elbląski teatr. Pozostawiamy jednak możliwość uczestniczenia także innym osobom.
     Muszą one jednak przygotować pisemną aplikację, rozwijając temat: „Moje środowisko teatralne” (maksymalnie dwie strony maszynopisu) zawierającą także imię i nazwisko, adres, telefon oraz e-mail. Aplikacje należy dostarczyć na adres: Teatr Dramatyczny w Elblągu, ul. Teatralna 11, 82-300 Elbląg, z dopiskiem „Teatr z bliska”. Można także przesyłać je pocztą elektroniczną na adres: tomaszwalczak@teatr.elblag.pl, w temacie wiadomości również wpisując „Teatr z bliska”. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Tomasz Walczak, tel. 055 641 97 00.
     - Zajęcia odbywać się będą od maja do sierpnia, w weekendy dwa razy w miesiącu w dwóch grupach 30-osobowych - dodaje Tomasz Walczak. - Poprowadzą je wybitni w swoich dziedzinach twórcy teatru polskiego: Anna Dziedzic w zakresie technik dramowych i teatru forum; Barbara Dziekan w zakresie warsztatu aktorskiego; Leszek Mądzik w zakresie sztuk plastycznych w teatrze, Piotr Suzin w zakresie technik pantomimicznych oraz kierownik Pracowni Archeologii Miasta Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu Grażyna Nawrolska. Pierwsza sesja odbędzie się w dniach 18-20 maja.
     Warsztaty teatralne „Teatr z bliska” otrzymały grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Mecenat 2007.
     
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama