UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatralny kurs dla nauczycieli

Jak wyreżyserować imprezę szkolną, jak napisać scenariusz przedstawienia teatralnego, wreszcie, jak operować własnym głosem - te i wiele innych umiejętności posiądą uczestnicy kursu dla nauczycieli pn. „Mój warsztat teatralny”. Pierwsza sesja już w październiku.

To kolejna propozycja działań edukacji artystycznej dla nauczycieli nauczania początkowego, wychowawców klas, pedagogów szkolnych, polonistów, katechetów, osób prowadzących koła recytatorskie, grupy teatralne, świetlice szkolne, studentów kierunków pedagogicznych i wszystkich chętnych.
     Uczestnicy uczą się m.in., jak wyreżyserować imprezę szkolną, jak pracować z recytatorami, jak budować etiudy sceniczne, jak wykonać profesjonalną charakteryzację czy scenografię. Są też specjalne zajęcia, które pomagają we właściwy sposób wykorzystać głos w pracy z młodzieżą. Prelegentami kursu są m.in.: aktorki Teatru Dramatycznego w Elblągu -Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Monika Andrzejewska, charakteryzatorka teatralna Ewa Sobolewska, kierownik pracowni malarsko-butaforskiej elbląskiego teatru Elżbieta Dymiszkiewicz oraz Monika Kowalczyk, teatrolog - instruktor teatralny i Jolanta Walewska, opiekun Teatru Forma ze Słupska.
     - Tegoroczna edycja kursu „Mój warsztat teatralny” jest czwartą i ostatnią - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru, ale także instruktor teatralny, opiekun offowej grupy Alter Ego, prelegent kursu „Mój warsztat teatralny”. - W naszym regionie nastąpiło pewne wyczerpanie zainteresowanych. Każda wcześniejsza grupa kursantów składała się od kilkunastu do 22 uczestników. Z myślą o uczestnikach kursu „Mój warsztat teatralny” napisaliśmy program warsztatów „Teatr z bliska” , na realizację którego otrzymaliśmy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Zajęcia w ramach kursu „Mój warsztat teatralny” realizowane będą od października do czerwca, raz w miesiącu (sobota-niedziela) po pełnych 5 godzin zegarowych każdego dnia. Warsztaty odbywać się będą w salach: widowiskowej MDK (ul. Bema 37) oraz na małej lub dużej scenie teatru (ul. Teatralna 11) w Elblągu. Odpłatność za każdą sesję wynosi 50 złotych, co łącznie daje kwotę 450 złotych (wpłat można dokonać w czterech ratach). Łącznie odbędzie się dziewięć sesji sobotnio-niedzielnych w łącznym wymiarze 120 godzin lekcyjnych.
     Szczegóły - Tomasz Walczak, tel. 055 641 97 00 (prosić Tomasza Walczaka) i 0502 180 127.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama